"Galatasaray başkanları az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır"

"Galatasaray başkanları az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır"

Turgay Kıran’ın değerlendirmeleri şu şekilde;

Mustafa Cengiz'in TFF'ye olan tutumu hakkında

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Genel Kurul oylarıyla bu göreve seçildi. Galatasaray başkanı ve yönetimler, bir eğitimden sonra işe başlar. Son yıllardaki sıkıntımız, bir anda Galatasaray başkanlığına gelen, hiçbir tecrübesi olmayan arkadaşlarımızın oluşudur.

"Galatasaray Başkanı az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır"

Ünal Aysal’dan sonra göreve gelen arkadaşlar, Galatasaray’ı ve yönetim biçimini etüt etmemiş arkadaşlarımız. Tabi ki zaman zaman hatalar yapacaktır. Galatasaray, kültür ve eğitim anlamında en önde kulüplerden. Dolayısıyla ona göre hareket edilmesi gerekiyor. Diğer kulüp başkanlarıyla rekabet ederek olmaz. Galatasaray’ın bir suskunluğu vardır. Galatasaray başkanları, az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır.

"Yönetim, ateşe benzin dökmemeli"

Galatasaray yönetimi ateşe benzin dökmemeli. Daha sakin olmalı. Severiz ya da sevmeyiz. TFF bir ceza verdi. Az buz ceza da vermedi, kabul. Sakatlıklar da yaşandı. Bunları önlemek de Galatasaray’ın elindeydi. Bu konuların  çok can sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray çok büyük bir camia. Dolayısıyla ağırlığını da mutlaka taşımalı.

"Bu kadar sakatlığın olması şaşırtıcı"

Sakatlıklar biraz kısmetsizlik ama sadece kısmetsizliğe bağlayamayız. İyi antrenman yapmadıkları da belli oluyor. Bu kadar sakat verir mi bir takım? Şaşırıyorum. Fatih Terim gibi bir devasa hoca var başlarında. Bu kadar sakatlığın olması şaşırtıcı. Terim gereken önlemleri alacaktır. Gerekirse B takım çıkar. Çok yazık tabi ki. Bu kadar doktorlar var. Sakatlıklar üzücü.

"Yönetim tecrübesizlikler yaşıyor"

Fatih Terim’i sakinleştirmek elbette zor değil. Terim son derece profesyonel biri. Terim sakindi. Mustafa Cengiz ve arkadaşları Terim’in gölgesinde kaldı. İdari konularda Mustafa Cengiz ve arkadaşlarının öne çıkması lazım. O cezayı Terim’in değil, yönetimden birileri alabilirdi. Bu da yönetimin bir tecrübesizliği diye düşünüyorum. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 01:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER