"Galatasaray başkansız kalmaz!"

Galatasaray camiasının duayenlerinden Hayri Kozak, Genel Kurul'u ve sonrasında yaşanan süreci Sabah gazetesine değerlendirdi.

"Galatasaray başkansız kalmaz!"

İşte Kozak'ın açıklamaları:

"Kimse bana Adnan Polat'ın ibrasızlğını hatırlatmaya kalkmasın! Polat kendi kendini ibra etmedi. Zaten 3 yönetici istifa etmişti ve yönetimini yenilemesi gerekiyordu. Adeta yalvardım 'İstifa et ve tekrar aday ol' diye...

Mayıs ayında 2 bin 525 oyu verenler Mustafa Cengiz'in tavrından ve tutumundan mutlu mu? Sana taraf olarak sadece 331 kişi kalıyorsa zaten sana oy verenler seni terk etmiş demektir. Galatasaray'ın bugün içinde bulunduğu karmakarışık ortamın 1 numaralı sorumlusu Mustafa Cengiz'dir. Eğer liderlik vasfı varsa çözüm için mahkeme peşinde koşmayı bırakıp derhal Genel Kurul kararını yerine getirmeli. Seçim kararı alması hem kendisi hem de camia için en doğru hareket olur, aksi takdirde kargaşanın da 1 numaralı sorumlusu olarak kalır.

Kimse olur olmaz senaryolar yazmasın; Galatasaray başkansız kalmaz! Camiayı demoralize edici beyanlara ve yayınlara gerek yok. Duygun Yarsuvat'ın nasıl başkan olduğunu hatırlayın; 2-3 saatte ikna edildi, adaylığını koydu, başkan oldu ve görev yaptığı 8 ayda da kulübü yere düşürmedi." (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER