Galatasaray'da 100 milyonluk tasarruf planı!

Başkanlık koltuğuna Burak Elmas'ın oturmasıyla transferdeki yol haritasını güncelleyen Galatasaray, genç ve maliyeti düşük oyunculara yöneldi.

Galatasaray'da 100 milyonluk tasarruf planı!

YAŞ VE YILLIK ÜCRET AZALDI

Özellikle yaz döneminde yapılan takviyelerle hem yaş ortalaması düştü hem de yıllık ücretler azaldı.

25-30 MİLYON EURO HEDEFİ

Hiçbir oyuncuya 2 milyon Euro ve üzerinde teklif sunmayan Sarı- Kırmızılılar'ın hedefi, yıllık maaş bütçesini 25-30 milyon Euro aralığına kadar çekebilmek.

YÖNETİMİN ELİ RAHATLAYACAK

Bu doğrultuda özellikle sezon sonunda mukavelesi bitecek oyuncular, yönetimin elini bir hayli rahatlatacak.

7,5 MİLYON EURO'LUK BOŞ ALAN

Bu sezon çoğunlukla yedek soyunan Feghouli, Babel ve Luyindama takımdan ayrıldığında, 7.5 milyon Euro civarında bir maaş yükü ortadan kalkacak. Bu da mevcut kurla yaklaşık 85 milyon liraya denk geliyor.

100 MİLYON LİRAYI BULACAK

Bununla birlikte uzun süredir sakat olan ve sezon sonunda kulübeye geçerek Fatih Terim'in ekibine katılması planlanan Arda Turan'ın, üçüncü kaleci Fatih Öztürk'ün ve kiralık geldiği Galatasaray'da büyük hayal kırıklığı yaratan Gustavo Assuncao'nun Portekiz'e dönüşüyle, ulaşılan yıllık tasarruf miktarı 100 milyon lirayı bulacak.

1 MİLYON EURO VE ALTINA

Yönetim elbette bu isimlerin yerine takviyeler yapmayı planlıyor, ancak yeni transferlerin maaşları çoğunlukla 1 milyon Euro seviyesinin altında olacak. Bu da, sadece Babel ve Feghouli'nin maaşlarıyla 5-6 kaliteli transfer daha yapılabileceğini gösteriyor. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER