Galatasaray'da 500 bin Euro'luk tasarruf!

Galatasaraylı futbolcular yurt dışında kamp yapar gibi tesislere gelip, akşam yatmak için evlerinin yolunu tutuyorlar.

Galatasaray'da 500 bin Euro'luk tasarruf!

Yurt dışında kamp yapar gibi aynı disiplin içinde tesislere gelen futbolcular, kahvaltı ve idmanın ardından dinleniyor. Akşam antrenmanı sonrasında bir kısmı evinin yolunu tutarken, yorgunluktan bitap düşen bazı oyuncular da tesislerde kalıyor. Bu sayede kulüp 400-500 bin euroluk bir kâr da sağlamış oldu.

Galatasaray, yeni sezonun ilk etap çalışmalarında İstanbul'a kalmayı tercih ederken, futbolcular da tam gün mesai yapıyor.

Geçen sezon İsviçre'de çalışan Cim-Bom'da futbolcular, gerek hava sıcaklığı gerekse kaldıkları otelin şehir merkezinde olması nedeniyle oldukça şikayetçi olmuştu. Ancak bu yıl Florya Metin Oktay Tesislerinde kalan sarı-kırmızılılar, tam da istediği atmosferi buldu. Çoğunlukla çift antrenman yapan Galatasaray'da oyuncular 08.30'da mesaiye başlıyor. Kahvaltı ve sabah antrenmanının ardından bu kez öğle yemeği için bir araya geliyor.

Kondisyoner Bartalli'nin önderliğinde yorucu bir çalışmadan çıkan sarı-kırmızılıların boş saatlerdeki tercihi uyku oluyor. Dinlenme sırasında akşam çalışmasına kendilerini hazırlayan oyuncular, antrenman bitiminin ardından evin yolunu tutuyor. Evli oyuncuların çoğunluğu gece ailelerinin yanında kalırken, özellikle bekar gençler ise yorgunluktan bitap düştükleri için tesislerden ayrılmayı düşünmüyor.

Kampın İstanbul'da olması Galatasaray'a mali anlamda da destek sağladı. Sarı-kırmızılıların yurt dışı yerine Florya'yı tercih etmesinin 400-500 bin euronun kasada kalmasına neden olduğu dile getirildi.(Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER