Galatasaray'da çılgın rakam! 1 milyar TL...

Falcao da geldi. Transfer bitti. G.Saray yönetimi şapkasını önüne koydu sabah akşam para hesabı yapmaya başladı… Başkan Mustafa Cengiz’in beklentisi ise 2019 hesap yılını 1 milyar TL’lik gelirle kapatmak.

Galatasaray'da çılgın rakam! 1 milyar TL...

Falcao da geldi. Transfer bitti. G.Saray yönetimi şapkasını önüne koydu sabah akşam para hesabı yapmaya başladı…

Başkan Mustafa Cengiz’in beklentisi ise 2019 hesap yılını 1 milyar TL’lik gelirle kapatmak.

* Geçen sezon lige katılım payı, şampiyonluk primi, galibiyet ve beraberlik ödülleri ile eski şampiyonlukları için alınan rakam 100 milyon TL civarındaydı. Bu sezon gelen üçlü şampiyonluk sayesinde rakam 150 milyon TL’yi geçti.

* Falcao transferinden sonra taraftarın tribüne gelmesiyle maçların ful çekmesi bekleniyor. Geçen sezon 150 milyon TL’yi aşan çıkan stat gelirinin bu sezon 200 milyon TL’nin üzerine çıkması hesaplanıyor.

* İsim hakkı, sponsorluk ve lisanslı ürün satışında geçen sezonun 25-30 milyon TL geliştirilmesi ve 200 milyon TL’yi geçmesi hesaplanıyor. Taraftarın düzenlenen kampanyalara verdiği destek parmak ısırtıyor.

* Oyuncu satışından şimdiye dek ciddi bir girdi sağlanamadı ama Ocak ayında bazı oyuncularla yolların ayrılarak en azından 60 milyon TL’lik bir can suyu bekleniyor. Geçen sezon oyuncu satışından 60 milyon TL civarında bir gelir elde edilmişti.

* BeinSports’ta yapılan anlaşma masada da olsa dağıtılacak prime göre Süper Lig’de şampiyon olan G.Saray, 200 milyon TL’nin üzerinde bir geliri yine de kasasına koyacak.

* Şampiyonlar Ligi’ne katılımın kasaya koyduğu rakam ise 200 milyon TL’nin üzerinde. Hedef galibiyet ve beraberlikler ve üst tura çıkılmasıyla gelirin 300 milyon TL’yi geçmesi (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER