Galatasaray'da geleneksel pilav günü düzenlendi!

Galatasaraylılar Derneği'nin her yıl organize ettiği Geleneksel Pilav Günü Galatasaray Lisesi’nde yapıldı.

Galatasaray'da geleneksel pilav günü düzenlendi!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu, Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Selçuk Erdoğmuş, 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun katıldığı 85. Geleneksel Pilav Günü'nde lisenin eski kuşak öğrencileri bir araya geldi.

Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Galatasaray Lisesi Müdürü Gülçin Büyüközkan, Galatasaray Eğitim Vakfı İkinci Başkanı Köksal Bayraktar ve 50. yıl mezunları adına İbrahim Evrim’in konuşması ile devam etti. Daha sonra en yaşlı üye Ali Fuat Diriker yaş kütüğüne plaket çakarken; Galatasaray Lisesi'nde 50. yılını dolduran mezunlara plaket verildi. Her yıl geleneksel olarak verilen "Galatasaraylılık" ödülüne ise Ali Sirmen layık görüldü.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Televizyonu’na günün önemi ile ilgili olarak “Geleneklere sahip çıkmak müthiş bir şey. Bunların sürdürülmesi, sahiplenmek, aidiyet duygusu, vefa bunlar çok önemli şeyler. Burada bunu yaşıyoruz ve böyle bir gelenekten geldiğimiz için, köklerimizde böyle bir gelenek olduğu için çok mutluyuz ve şanslıyız. Köklü bir gelenekten geliyoruz. Ben konuşmaları dinlerken, özellikle okul hatıralarını dinlerken çok duygulandım. Hepimiz duygulandık. Biz de o sıralardan aynı okulda olmasak da geçtik. Benzer hatıralar, benzer güzellikler… Ne mutlu bize ki bu gelenek Galatasaray Lisesi’nde ve ne mutlu bize ki biz Galatasaraylıyız.” ifadelerini kullandı. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER