Galatasaray'da kiralama kararı! Terim onayladı...

U21 Ligi kaldırılınca son şampiyon Galatasaray'ın gençleri ortada kaldı. Oyuncuların gelişimini görmek isteyen Cim-Bom, yavru Aslanları gönderme kararı aldı.

Galatasaray'da kiralama kararı! Terim onayladı...

U21 Ligi kaldırıldı, son şampiyon Galatasaray dahil yüzlerce genç isim açıkta kaldı.

A takım öncesinde bir "staj" yeri gibi görülen lig amacından uzaklaştığı ve mali yükü bulunduğu gerekçesiyle kulüpler tarafından istenmemişti. Ancak Galatasaray, gençlerini elden çıkarmak yerine kiralık göndererek onların gelişimlerini takip etme kararı aldı.

3 isim kalacak, 5 isim belirsiz

Bu nedenle Galatasaray, U21 Ligi'ndeki son şampiyon olan gençlerine "Kendinize kulüp bulun" mesajı gönderdi. Sezon boyunca alt yaş kategorilerinde bir çok maçı izleyen ve özellikle U21 Takımı'nın karşılaşmalarını kaçırmamaya özen gösteren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bu sezon için Atalay Babacan, Mustafa Kapı ve Gökay Güney'e A Takım'da yer verecek. 

Florya'da başlayan yeni sezon hazırlıklarına bu üç isim dışında 5 genç futbolcu (Mirza Cihan, Erencan Yardımcı, Ali Yavuz Kol, Soran Güngör, Berk Balaban) davet edildi. Onlar da kendilerini beğendirmek için mücadele veriyor.

İki isim bu yüzden kiralandı

Recep Gül'ün Belçika ekibi Westerlo'ya kiralanması, Ahmet Sivri'nin ise yine 2 yıllığına Sancaktepe Belediyesyor'a verilmesi gelişimlerini takip etme düşüncesinin bir ürünüydü. Futbolculardan gelen, "Bize siz kulüp bulun" önerisi ise etik bulunmayarak geri çevrildi. Sarı-kırmızılılar, kulübün görevinin menajerlik olmadığını düşünüyor.

Sezon boyunca yaş kategorilerinde birçok maçı izleyen ve özellikle U21 Takımı'nın karşılaşmalarını kaçırmamaya özen gösteren teknik direktör Fatih Terim, altyapıdaki futbolcuların oynayarak tecrübe kazanmasını istiyor. (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER