Galatasaray'da kritik gün Pazartesi!

Galatasaray’da 23 Eylül Pazartesi günü olağanüstü divan kurulunda iki önemli gündem maddesi olacak.

Galatasaray'da kritik gün Pazartesi!

Galatasaray’da 23 Eylül Pazartesi günü olağanüstü divan kurulu toplantısı yapılacak. Toplantının iki gündem maddesi olacak. Birincisi Emlak Konut’un, Riva ve Florya ile ilgili başlattığı fesih işlemi.  İkincisi ise Emlak Konut’un başlattığı fesih işlemi çerçevesinde Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmaların geleceği.

Basına kapalı yapılacak toplantıda sert tartışmalar yaşanması bekleniyor.

* İptal sürecinin tamamlanmasından sonra Emlak Konut, Galatasaray’a verdiği 260 milyon TL’yi faiziyle geri almak için hukuki işlem başlatırsa uygulanacak yol anlatılacak.

* Galatasaray yönetiminin elinde Florya’nın devredilmesi konusunda bir yetkisi yok iddiası çürütülecek. Emlak Konut “anlaşmada bilgi saklama” bilgisini mahkemeye delil olarak sunarsa gündeme getirilecek. Tüzük maddeleri açıklanacak.

* Bankalar Birliği ile imzalanan 2 yıllık geri ödemesiz anlaşmaya Riva-Florya’dan gelecek para teminat olarak gösterdi. Sözleşme feshedildiği anda, Bankalar Birliği yeni şartlarda farklı bir anlaşma isteyecek. O anlaşmanın şartlarının neler olabileceği hakkında bilgi verilecek.

* Emlak Konut’tan gelecek 508 milyon TL’lik gelir 340 milyon TL’ye Deniz Faktoring’e kırdırıldı. Bu rakam kullanıldığı için anlaşmanın feshiyle Deniz Faktoring, 508 milyon TL’ye karşılık Galatasaray’ın isim hakkı dahil pek çok taşınmazını icra yoluyla satışa çıkmasının nasıl engelleneceği açıklanacak.

* Emlak Konut’tan daha para gelmeden harcayan Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz’in savunmaları alınacak.

* O dönemde Emlak Konut’la yapılan anlaşmaya şerh koyduran üyelerin Özbek’in,  kulüpten ihracı için dava açmak istemesi ile ilgili konulara tartışmaya açılacak.

DİVAN KURULU’NDA BU İSTENECEK

Pazartesi günü yapılacak Divan Kurulu toplantısı öncesinde Galatasaray yönetimi toplandı. Emlak Konut’a yeni bir anlaşma teklif etme kararı alındı. Bu karar gereği sarı-kırmızılı yönetim Emlak Konut’a gidecek, “bize yeni bir yer gösterin. Tesislerimizi taşımak için gerekli inşaat çalışmasının başlaması için 3 ay süre tanıyın. O süre içinde çalışma başlatalım” denilecek. G.Saray yönetimi bu kararını Divan Kurulu üyeleriyle başlayacak. Bu arada sarı-kırmızılı yönetimi tesislerini taşımak için bazı vakıf arazilerini de Emlak Konut’a sunacağı bildirildi.

SATILAN 100 VİLLA NE OLACAK?

Emlak Konut’un başlattığı fesih işlemiyle ilgili olarak başlayan süreç Galatasaray’da birinci gündem maddesi olmaya devam ediyor… asıl dikkat çekici iddia ise Emlak Konut’un, “Riva ve Florya arazilerini geri alın, size ödediğimiz parayı geri verin” diyeceği iddiası. Böyle bir durumda Riva’da başlayan ve 100 tanesinin satılığı konuşulan villalar konusunda ne olacağı ise ciddi anlamda bir soru işareti olmuş durumda.

MADEN RUHSATLI ALAN TESİSLERİN YAPIMINA ENGEL DEĞİL

Galatasaray’ın tesislerini Kemerburgaz’daki araziye taşımakta gecikmesiyle ilgili pek çok iddia ortaya atıldı… en ciddi tepki ise Başkan Mustafa Cengiz’den, “bu arsayı alırken buraya hiç mi bakmadınız? Burada bir maden işletmecisi var, kot farkı var” diye geldi. Gelen bilgiler ise arazinin üzerinde bulunan maden ruhsatının sadece 20-30 dönümü ilgilendiren bir parsel olduğu.  Geri kalan kot farkı için de taraçalı sistemle çizdilerin bir proje gündemde. Yani maden alanının Galatasaray’ın Kemerburgaz’daki araziye tesislerini taşımasına engel değili. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 03:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER