Galatasaray'da motivasyon seansları!

Sarı-kırmızılı takımın teknik patronunun, her idmandan önce 15 dakika oyuncularıyla toplantı yaptığı ortaya çıktı. Fatih Terim’in oyuncularını psikolojik olarak derbiye hazırladığı öğrenildi.

Galatasaray'da motivasyon seansları!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim futbolcularını dev derbiye motive etmeye çalışıyor. Deneyimli teknik adam, taktik antrenmanlardaki uyarılarının yanısıra, aynı zamanda öğrencilerini psikolojik olarak da rahatlatmayı amaçlıyor, adeta her gün motivasyon seansları düzenliyor.
 
Kadıköy’de kazanamama psikolojisinin oyuncularını gerebileceğini düşünen deneyimli teknik adamın bu nedenle her antrenmandan önce 15 dakika motivasyon konuşması yaptığı belirlendi. 

Terim’in Malatyaspor maçı sonrası futbolcularına iki gün izin vermesinin perde arkasında da yine psikolojik olak kafalarının rahat tutulmasının planlandığı öğrenildi. 
 
Teknik kadronun bu şekilde hareket ederek, futbolcuların üzerindeki baskıyı azaltmaya çalıştığı dile getirildi.

Sarı-kırmızılılarda tansiyonun düşük tutulması için taraftara açık idman planı da bu nedenle uygulanmadı. 

Sarı-kırmızılılar Zincirlikuyu’daki bir otelde kamp yaparak maç günü Kadıköy’e gidecek. Böylece Florya’da herhangi bir uğurlama olmayacağı gibi, takım trafik sorunu yaşamadan kısa sürede stada ulaşacak. (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER