Galatasaray'da Oğulcan Çağlayan gelişmesi!

Galatasaray'da Oğulcan Çağlayan gelişmesi!

Geçtiğimiz sezonun başında Çaykur Rizespor'dan Galatasaray'a transfer olan Oğulcan Çağlayan'ın durumu belirsizliğini koruyor.

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Selim Selimoğlu konuyla ilgili, "Biz hiçbir futbolcunun yolunun kapanmasını istemeyiz. Kim olursa olsun. Bence Türk futbolunda bu tür şeyler örnek olmalı. Başkanımızın olaya bakış açısı bu. Galatasaray’ın anlaşmak istediği her ortamda aynı şekilde anlaşırız" ifadelerini kullandı.

Haziran 2020'de Çaykur Rizespor'dan ayrılıp Galatasaray 'a geçen Oğulcan Çağlayan'ın durumu belirsizliğini koruyor. Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı Tahkim Kurulu'nun 3 Ağustos'ta yayınladığı açıklama metninde, hem Galatasaray'ın hem de Oğulcan Çağlayan'ın itirazları reddedilmiş; Galatasaray'ın Çaykur Rizespor'a ödemeye yükümlü olduğu tazminat kararı yinelenmişti. 

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Selim Selimoğlu, Radyospor'dan Özgür Sancar'ın sunduğu Spor Kazanı programına bağlanarak anlaşmaya hazır olduklarını belirtti. Selimoğlu ayrıca, bugün oynanacak Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçına ve kulübün transfer çalışmalarına da değindi.

İşte, Selim Selimoğlu'nun açıklamalarından satır başlıkları...

"Krizi çözmek için elimizden geleni yapıyoruz..."

Özgür Sancar'ın Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Selim Selimoğlu'na Galatasaray'la yaşanan "Oğulcan Çağlayan" krizini sorması üzerine, Selimoğlu şu şekilde konuştu: 

"Başkan’la kendi arasında bu konuyu konuştular. Biz hiçbir futbolcunun yolunun kapanmasını istemeyiz. Kim olursa olsun. Bence Türk futbolunda bu tür şeyler örnek olmalı. Başkanımızın olaya bakış açısı bu. Galatasaray’ın anlaşmak istediği her ortamda aynı şekilde anlaşırız. Şu anda kendi içlerinde birtakım detayda netleşemediler. O konuda kolaylık olması açısından futbolcu takasını kabul ettik. Onların teklifiydi. Sonuçta Rizespor’un da alacağı var. Rizespor’un alacağını hiçbir kulübe hibe etme hakkımız yok. Rizespor’un hakkını savunmak zorundayız. Krizi çözmek için elimizden geleni yapıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER