Galatasaray'da Omar kararı!

Ocak’ta sahalara dönmeye hazırlanan Omar Elabdellaoui, yanan göz kapaklarının estetik ameliyat ile yeniden yapıldığını, ayrıca kök hücre ve kornea nakli için operasyon geçirdiğini açıkladı.

Galatasaray'da Omar kararı!

HAVAİ FİŞEK PATLADI

Geçtiğimiz yılbaşı gecesi korkunç bir kaza geçiren Norveçli yıldızın yüzünde havai fişek patladı.

İMKANSIZ OLARAK GÖRÜLÜYORDU

Adeta ölümden dönen Norveçli yıldızın bir daha sahalara dönmesi imkansız olarak görülüyordu. Ancak Omar 1 yıla yakın süren tedavisinin ardından ocak ayında sahalara döneceğini müjdeledi. Kaza sonrası yaşadıklarını ilk kez anlatan yıldız futbolcunun sözleri, yaşanan büyük mucizeyi gözler önüne serdi.

ACELE EDİLMEYECEK

Geçirdiği operasyonlar sonrası sağ gözü yeniden görmeye başlayan Omar Elabdellaoui, ocak ayında oynamaya başlayacağını açıklasa da yabancı kontenjanı dolu olan sarı-kırmızılılar, aceleci davranmayacak. Yeni yıldan itibaren Florya'da takımla çalışmalara başlayacak olan tecrübeli oyuncu için sarı-kırmızılı kulüp henüz karar vermedi.

ALTERNATİFİ HAZIR

Lisansı askıda olan Norveçli sağ bekin durumu yakından gözlenecek. Omar'ın sahalara dönüş sürecinde acele edilmeyecek. Teknik direktör Fatih Terim'in de önce oyuncusunun durumunu takip etmeyi istediği öğrenildi. Yabancı kontenjanı dolu olan Galatasaray'ın elinde iki sağ bek (Sacha Boey ve De- Andre Yedlin) bulunuyor. Son olarak milli arada Bursaspor ile oynanan hazırlık maçında savunmanın sağında Oğulcan Çağlayan'ı deneyen Terim'in, performansından memnun kaldığı öğrencisini de bu bölgede kullanmayı planladığı ifade edildi

TERİM BİR BABA GİBİ DESTEK VERDİ

Yaşadığı olay sonrası en büyük desteği teknik direktör Fatih Terim'den gördüğünü söyleyen Omar Elabdellaoui, "Fatih Terim bu zor zamanımda bir baba figürü gibi oldu ve her zaman yanımdaydı" diyerek hocasına teşekkür etti.

"TÜM AİLEMDEN ÖRNEKLER ALINDI"

Kaza sonrası iki gözünün de hiç görmediğini söyleyen Omar, "İlk tedavinin ardından sol gözümde yavaş yavaş görme başladı. Ancak iki göz kapağım da yandığı için estetik operasyon geçirdim. Ardından hiç görmeyen sağ gözüm için tüm ailemden tek tek örnekler alındı. Ablamdan alınan örneklerle yüzde yüz uyum sağlayınca kök hücre naklim gerçekleşti. Son olarak da kornea nakli oldum ve sağ gözüm de görmeye başladı" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER