Galatasaray'da transferleri Diagne ve Mitroglou belirleyecek!

Cim-Bom'da forvetler ile kanat oyuncuları arasındaki uyumsuzluğa kalıcı çare aranıyor.

Galatasaray'da transferleri Diagne ve Mitroglou belirleyecek!

Galatasaray'da devre arası büyük umutlarla transfer edilen Mbaye Diagne ve Kostas Mitroglou için sistem değişecek. Cim-Bom gelecek sezon pivot özelliği olan bu iki forvetini besleyecek kanat oyuncuları alacak.

Sarı-kırmızılı takımda, Diagne ve Mitroglou'nun kanatlardan beslenmesi gerektiği ve onlara bu pozisyonları hazırlayacak futbolcuların kadroda bulunmaması nedeniyle yaz döneminde orta alan dışında kanatlarda da ciddi değişim olacak.Bu nedenle ilk planda Everton'dan kiralanan Onyekuru için yeniden talepte bulunulmayacak.

Nijeryalı futbolcu ikinci kez kiralanmayacak. Bunda genç futbolcunun sadece gole odaklanması ve pas oyununda zayıf kalması etkili oldu. Diğer taraftan Feghouli için de yine teknik kadro beklentilerine yanıt alabilmiş değil.Cezayirli futbolcunun zaman zaman skora etki eden katkıları olsa da pivot santforları besleyecek bir performans sergileyemediği düşünülüyor. Bu nedenle iyi bir teklif gelmesi halinde Feghouli'nin de satılacağı belirtildi.

Galatasaray bu iki oyuncunun yerine önemli yatırımlarla transfer ettiği Diagne ve Mitroglou'nu besleyecek, onlara pozisyon hazırlayacak kanat oyuncularını kadrosuna katmaya çalışacak. Bu nedenle sarı-kırmızılılar için bu yaz çok hararetli geçecek. (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER