"Galatasaray'da tüzük değişmeli"

Galatasaray'ın eski yöneticilerden Turgay Kıran, ''Galatasaray Genel Kurulu, çok ciddi bir oyla Mustafa Cengiz'e 3 yıl tanıdı, o da canla başla çalışıyor. Zaman zaman tabii ki hatalar yapabiliyor, bu da doğal hepimiz insanız, hata yapabiliriz. İbra edilmeme konusu beni üzdü. Galatasaray mezunu olanlar zaten direkt üye oluyorlar. Demek ki yürüyen bir aracın lastiğine çivi sokmanın anlamı yok, tüzük bunu söylüyor. Tüzük sıkıntımız var. Tüzüğün değişmesi gerekiyor." diye konuştu.

"Galatasaray'da tüzük değişmeli"

Galatasaray'ın eski yöneticilerden Turgay Kıran, Lig Radyo'da katıldığı 'Mixed Zone' programında Ömer Necati Albayrak ve Safacan Konuksever'in sorularını yanıtladı.

Kıran, şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray'da bazı değerler ne yazık ki yok oldu. Alışmadığımız bir görüntü ve sıkıntıya düştük. Hiç alışmadığımız bir Galatasaray var. Galatasaray örf ve adetlerini çok iyi bilen ve bilmeyen bazı gruplar var. Galatasaray Genel Kurulu, çok ciddi bir oyla Mustafa Cengiz'e 3 yıl tanıdı, o da canla başla çalışıyor. Zaman zaman tabii ki hatalar yapabiliyor, bu da doğal hepimiz insanız, hata yapabiliriz. İbra edilmeme konusu beni üzdü. Hem gelenek ve göreneklerimiz açısından üzdü hem de Mustafa'nın şevkini kırcağı için üzdü."

'Mahkemeye taşımadık'

"Galatasaray'da muhalefet kim? Hepimiz Galatasaraylıyız. Onlar ne gibi bir iş yapar anlamış değilim. Önümüzdeki günlerde de kendisiyle (Mustafa Cengiz) buluşacağım, konuşacağız. Galatasaray'da bir tabir vardır; 'Kol kırılır yen içinde kalır'. Biz öyle alıştık, öyle gördük. 30 seneyi aşkın yöneticilik yaptım. Biz de zor günler yaşadık ama hiçbir zaman Galatasaray'ı mahkemeye taşımadık."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER