Galatasaray'da yeni sponsorluk anlaşması!

Galatasaray Kulübü ile Türkiye’nin ilk meyve suyu firması olan Aroma arasında yapılan su sponsorluğu anlaşmasının imza töreni Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

Galatasaray'da yeni sponsorluk anlaşması!

Anlaşmanın imza törenine Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcıları Yusuf Günay, Kaan Kançal, Musahıp Üyemiz Dorukhan Acar, Aroma Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Atom Duruk ve Aroma Yönetim Kurulu Başkanvekili Ege Duruk katıldı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz imza töreninde yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"Bildiğiniz gibi son iki yılda sponsorluk bazında Türk spor kulüplerine gelen destek daralmış durumda. Ama biz özellikle son altı ayda, ikinci şampiyonluğumuzla birlikte yaptığımız çalışmalarla sponsorluk konusunda olumlu gelişmeler kaydettik. Bunda elbette sponsorlarımızın yaklaşımının da büyük etkisi var. Bunlardan biri de Aroma. Aroma elbette maruf, bilinen ve değerli bir marka. Bu değerli markanın su tarafıyla bütün branşlarımıza su sponsoru oluyor. Ben huzurunuzda bu katkı için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tabii bunun içinde başka şeyler de var, örneğin loca da alıyorlar, etkinliklerimize fiili katkıda bulunuyorlar. Sözü çok uzatmak istemiyorum, kendilerine yeniden teşekkürlerimi iletiyorum.

Şunu da belirtmek istiyorum: Değerli Dorukhan Acar'ın çalışmaları, Yusuf Bey'in, Kaan Bey'in katkılarıyla ve Didem Hanım'la pazarlama birimimizin emekleriyle geçtiğimiz yılları sponsorluk gelirleri konusunda, TL bazında çok ciddi olarak aşmış durumdayız. Dorukhan Bey bunu Divan Kurulu'nda anlatacaktı ama üç Divan Kurulu'nda da eleştirilerden fırsat bulamadı. Tabii ki eleştirileri de ciddiye alıyoruz. İnşallah bu sene de şampiyon olarak yola devam edeceğiz. O eleştiriler de yerini bulmuş olacak.

Aroma Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Atom Duruk, imzalanan anlaşma hakkında şunları söyledi:

"Sayın basın mensupları biz daha önce tüm voleybol liglerinin sponsoruyduk. Sporla iç içe bir markayız. Biz sporu bu şekilde destekliyoruz. Ama Galatasaray'ın bizim kalbimizde önemli bir yeri var. Ben kendim Galatasaray delegesiyim, kalbimiz Galatasaray diye atıyor. Bu sponsorluk bizi hakikaten çok mutlu etti. Galatasaray için Uludağ'ın özel kaynaklarından gelen kaliteli, 8.2 ph derecesi olan, alkali bir suyu bu camiaya hediye ediyoruz."

Aroma Yönetim Kurulu Başkanvekili Ege Duruk ise şunları söyledi:

"Bir Galatasaray taraftarı ve derneğimizin bir üyesi olarak şerefle burada oturuyorum. Bizim için ticari bir olaydan çok Galatasaray'la bulunmak, burada bulunmak, Başkanımızla beraber bulunmak bir his meselesi. Ben yatılı okurken okuldan çıkıp 5 saat maçı bekleyen bir taraftar grubunun içindeydim. O zamanlardan bu yana Galatasaray başkanının yanında oturup bir basın toplantısında konuşmak benim için büyük bir şeref. Çünkü bu makam bizim için kutsal. Aroma markamız Türkiye'nin en eski meyve suyu markası, suda da çok iddialıyız. Türkiye'nin en sağlık sularından birini tüketicilerimize sunuyoruz. Bizim için Galatasaray'la yan yana olmak da bir gurur olacaktır. Çok mutluyuz, bunu söyleyebilirim Başkanım."

Galatasaray Kulübü Muhasıp Üyesi Dorukhan Acar şu ifadeleri kullandı:

"Bu anlaşma Galatasaray'ın resmi su tedarikçisi anlaşması. Grupla birkaç anlaşmamız daha var. Hem Aslanlı Yol hem de büfe tarafında yani miktarı daha da artacak. Diğer yandan kulübümüzün su ihtiyacını karşılayacaklar ama toplamı daha da yüksek." (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER