Galatasaray'dan çok sert açıklama! "Uzaktan kumandalı kalemşorların..."

Galatasaray Kulübü, Mustafa Cengiz ile Fatih Terim arasında kriz yaşandığı iddialarına isim vererek sert bir dille tepki gösterdi.

Galatasaray'dan çok sert açıklama! "Uzaktan kumandalı kalemşorların..."

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun BayındırGalatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim ile Başkan Mustafa Cengiz arasında kriz yaşandığını iddia ederek bu haberi köşesine taşıdı. Galatasaray Kulübü ise zehir zemberek bir açıklama yayınlayarak Tayfun Bayındır'a tepki gösterdi.

İŞTE GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN YAPILAN O AÇIKLAMA:

"Bir süredir sistematik olarak kulübümüz ile ilgili hayal ürünü haberler yaparak algı oluşturmaya çalışan Milliyet Gazetesi’nin, Nevzat Dindar isimli şahsın yalan haberlerinin ardından aynı gazetenin nöbetçi(!) spor müdürü Tayfun Bayındır’ın bugün kaleme aldığı ve her cümlesi iftira, yalan dolu haberi üzerine bir açıklama gereği doğmuştur.

Öncelikli bu şahıs şunu öğrenmelidir ki; gazetecilik gibi kutsal bir mesleğin en temel ilkesi “onurlu ve ahlaklı” olmaktır.

Bu doğrultuda Tayfun Bayındır adlı kişi yaptığı hayal ürünü haberde kullandığı seviyesiz üslupla basın ve ahlak kurallarını yerle bir etmiştir.

Gücünü kimlerden aldığını ve kimlere hizmet ettiğini çok iyi bildiğimiz bu kişinin yazdığı her şey noktasına virgülüne kadar yalandır.

Abdi İpekçi ve Namık Sevik gibi şerefli gazetecilerin görev yaptığı Milliyet Gazetesi’nde şu anda Tayfun Bayındır gibi uzaktan kumandalı kalemşorların yer alması son derece üzüntü vericidir.

Bu kişinin, şahsi ihtiras ve hevesleri için Galatasaray Spor Kulübü Yönetimine yönelik hakaret içeren üslubunu şiddetle kınıyor, bunun hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını ve konunun yakın takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz.

Son olarak camiamızın ve taraftarımızın bu tip gazeteci müsveddelerine itibar etmemelerini önemle rica ederiz."

TAYFUN BAYINDIR NE DEMİŞTİ?

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır imzasıyla gazetede bugün yer alan yazıda birtakım iddialarda bulundu.

İşte Bayındır'ın iddiaları:

"Galatasaray’da bir güç savaşı olduğu kesin... Ve bu savaş, şimdilerde Galatasaray’ın yaşayan efsanesi haline gelen Fatih Terim ile Mustafa Cengiz Yönetimi arasında yaşanıyor. Geçmişte Canaydın ve özellikle Ünal Aysal dönemlerinde de yaşanmış ve daima kazanan Terim olmuştu. Bırakan, ya da bıraktırılan Terim, küllerinden yeniden doğup, her seferinde daha güçlü biçimde Florya’yı geri almıştı.Ve şimdi de öyle olacak gibi... Doğal olarak bu yaşanmışlıklar Fatih Terim’i Galatasaray içinde “Başkanlar üstü pozisyona” getirdi. Ama bu pozisyonu Terim hiçbir zaman istemedi, beceriksiz yöneticiler ona bu payeyi altın tepside sundular.

Fatih Terim’e bir anlamda itibar suikastı yapma girişimi ne zaman başladı?Benim edindiğim bilgiler, 5 Kasım 2019 tarihini işaret ediyor. Yani Şampiyonlar Ligi maçı için Madrid’e gidildiği gün... Yaşananları mealen anlatayım, eksiğim de, fazlam da olabilir ama yalan olmadığı çok net...

Dört saatten uzun ve yorucu bir yolculuk yapacaklarını ve bunun oyuncuları üzerindeki olumsuz etkisini çok iyi bilen Terim, uçağa bineceklerin listesini ve oturma düzenini ister. Liste bir hayli kabarıktır. “1A” başkan Mustafa Cengiz’e, “1C” de Albayrak’a ayrılmıştır. 2A ve 2C ise kendisi ve Fulya Terim için belirlenmiştir. Ayrıca “business class”taki diğer koltuklar, yöneticiler ve onların yakınlarıyla doldurulmuştur. Oyunculara ise arka bölümde yer ayrılmıştır.

Terim hemen değişiklik yapar. Ön taraftaki geniş alan, uzun yolculuğu dikkate alarak oyuncularına ayırır, eşi Fulya Hanım’la birlikte arkaya geçer. Tabi başkan ve yöneticileri de arka bölüme aldırır. Terim aynı uygulamayı Paris yolculuğu sırasında da yapar.Bu duruma, başkan ve yöneticiler çok bozulurlar, ipler de orada kopar. Hazır uçak işlerinden bahsetmişken, bir de kontenjan konusu var. Terim’in en rahatsız olduğu yer burası işte... Aldığı tazminatı hayır kurumlarına bağışlayan birini, kontenjan bilet ile suçlamak sanırım en büyük akıl tutulmasıdır.

"FUTBOLCULARIN PROTESTO GİRİŞİMİ KİM ENGELLEDİ?"

Bu arada yeri gelmişken Abdürrahim Albayrak’a da sormamız gereken sorular var.

1) Başkan Cengiz’in oyunculara yönelik şeref-haysiyet açıklamalarından sonra Florya’da Fatih Terim ile aralarında ne konuşuldu? Terim, çok ağır bir konuşma yaptı mı? Teknik ekip toplu fotoğrafa niye girmedi?

2) Futbolcuların protesto ve deklarasyon girişimini kim engelledi?

3) Başkan Cengiz’in istifasının istendiği toplantıdan sonra, Göztepe maçı öncesi İzmir’de neler oldu? Çok sayıda şahit önünde Terim size ne dedi?

4) Antalya maçına niye her zamanki gibi takım uçağında erken gitmediniz? Dönüşte bindiğiniz takım uçağında neden Fatih Terim yoktu?

5) Eski başkan Dursun Özbek’e, Yusuf Günay ile gidip, “Gel başkan ol, biz de yönetimine gireriz. 300 milyon borcumuz var bunu tek sen ödersin” dediniz mi?

6) Futbolcuların özel hayatlarıyla ilgili bilgileri, Terim’in yönetimsel ve takım içi uygulamalarını başkana kim ispiyonladı?

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER