Galatasaray'dan Feghouli için 'bir taşla iki kuş' planı!

Bonuslar hariç senelik ücreti 3 milyon 850 bin avro olan Cezayirli oyuncu Sampdoria ve Lazio’nun gündeminde. Eğer Feghouli satılırsa yönetim bir taşla iki kuş vurmuş olacak.

Galatasaray'dan Feghouli için 'bir taşla iki kuş' planı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in “Dört oyuncu bizi çok yoruyor. Diğer bütün oyuncular feragatname imzaladı. Bu, bizi çok üzdü”’ dediği isimlerden birinin Sofiane Feghouli olduğu biliniyor. Teknik ekibin takımda kalmasını istemesine rağmen senelik 3 milyon 850 bin avro kazanan Cezayirli oyuncu yönetimin gözünden düştü. Yıllık takım maliyetini aşağıya çekmek isteyen sarı-kırmızılılar, ücretinde indirimde gitmeye yanaşmayan 30 yaşındaki yıldızına iyi bir teklif gelmesi durumunda değerlendirme kararı aldı. Şimdiye kadar es-Saad ve el-Duhail’in ilgisine olumsuz cevap veren Feghouli, Belhanda’nın izlediği yola paralel bir tavır sergiliyor. Menajeri Galatasaray’a “Bonservisimizi verirseniz gideriz” diyerek Arap liglerine gidebileceklerini net bir şekilde ortaya koydu.

Beklenti 5-6 milyon avro
Fransız basınından gelen iddia ise Aslan’ı heyecanlandırdı. France Football'un haberine göre, Sampdoria ve Lazio  Feghouli’yi renklerine katmak için harekete geçmeye hazırlanıyor. Sarı-kırmızılılar muhtemel bir teklif hâlinde ise gerekli kolaylığı sağlamaya hazır. Ancak Cezayirli yıldızın tavrı önemli. Çünkü yıllık kazancı Avrupa standartlarında bile çok yüksek olan Sofiane indirime yanaşmazsa taliplerin bu transferden vazgeçme ihtimali çok yüksek. Cim-Bom’un 5-6 milyon avro arasında bir teklif beklediği, bunu da orta saha transferinde kullanmayı düşündüğü öğrenildi. (Türkiye Gazetesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER