Galatasaray'dan müthiş transfer hamlesi! Sezon sonunda ikisi de Aslan!..

Sarı kırmızılı yönetim, üçü devre arası, ikisi sezon sonu kadroya katılacak beş ismin yanı sıra, orta saha ve defansa da birer oyuncu alacak. Transfer edilecek oyuncuların yaş ortalaması 24 civarı olacak.

Galatasaray'dan müthiş transfer hamlesi! Sezon sonunda ikisi de Aslan!..

Sezonun ilk yarısının tamamlanmasıyla birlikte Galatasaray’daki transfer çalışmaları hız kazandı.

Hatırlanacağı üzere teknik direktör Fatih Terim, ilk yarıyı lider Sivasspor’un 10 puan gerisinde bitiren takımının en önemli problemi olarak ‘yaş ortalamasının yüksek’ oluşunu göstermiş ve kadroyu gençleştireceklerini söylemişti.

Terim’in, “Artık futbolcuların geçmişine değil geleceğine yatırım yapmalıyız” ifadesini söylemde bırakmayan yönetimin ocakta kadroya katmak üzere anlaştığı üç oyuncunun yaş ortalaması 22...

Emre ve Mert Hakan sezon sonu tamam

El sıkıştığı Henry Onyekuru, Marcelo Saracchi ve Jesse Sekidika’yı devre arasında kadrosuna katıp resmi imzaları atacak olan Galatasaray’da takviyeler bunlarla sınırlı kalmayacak.

Orta saha ve stoper için de arayışta olan sarı kırmızılı kulüp, sezon sonunda da gençlik aşısına devam edecek. Bu bağlamda yönetim, Sivassporlu Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç ile 3 hafta önce anlaşmaya vardı.

25 yaşındaki iki futbolcu da Galatasaray’a ‘evet’ derken resmi sözleşmeler sezonun sonunda atılacak. (Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER