Galatasaray'dan transfer müjdesi!

Galatasaray'da yardımcı antrenör Hasan Şaş, 6-0 kazanılan MKE Ankaragücü maçı sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Galatasaray'dan transfer müjdesi!

Hasan Şaş’ın açıklamaları şu şekildeydi:

"AYNI CİDDİYET VE SABIRLA ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARI DA ALACAĞIZ"

“İyi bir oyun çıkardık. Farklı bir galibiyet sevindirici ama bundan daha önemlisi pozisyona girmek. Maçın başında söylediğim gibi takımın enerjisi çok yüksek. Antrenmanda da bunu gösterdiler. Antrenmanlardaki performanslarını sahaya yansıtmaları bizim adımıza sevindirici. Hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Daha iyi olacağız. Seviyemiz daha da yükselecek. Bundan sonra bizi daha sert maçların beklediğini biliyoruz. Hem psikolojik hem teknik heyet olarak oynadığımız maçları geride bırakıp hemen önümüzdeki maçlara konsantre oluyoruz. Önümüzde Göztepe ve Alanya maçları var. Bu maçların daha sert geçeceğini biliyoruz. Bu minvalde daha da ciddi hazırlanacağız. Çünkü ikinci yarıda maçlar daha zorlu olacak ve bizim puan kaybına tahammülümüz yok. Aynı ciddiyetle, disiplinle, sabırla önümüzdeki maçları da alacağız inşallah. Bu deplasmanlardan altı puanla dönersek farklı pozisyonlarda da olabiliriz. Antrenman ve kamplarda en çok çalışan iki oyuncu; Onyekuru ve Sinan. Sinan bugüne kadar ne görev verilirse yaptı. Bir forvet sıkıntısı var herkes konuşuyor. Sinan bu baskı altında çıkıp gollerini attı. Onyekuru, sezon başında bizim ısrarla istediğimiz belki de kimsenin tanımadığı ama bizim gelişme kaydedeceğini bildiğimiz bir oyuncu. Bugün de gerekeni yaptı. Seviye tabii ki yeterli değil ama daha iyi olacaklar. Çok genç oyuncular. Onyekuru’nun kuvvetlendiği zaman daha iyi performanslar sergileyeceğini düşünüyorum."

"15-20 GÜN İÇİNDE FİZİK-KALİTE OLARAK DAHA İYİ OLACAĞIZ"

"10 günlük süreci bir kondisyonere bağlamak doğru olmaz ama tabii ki takıma farklı bir hava getirdi. Değişik antrenmanları var. Ama 10 günlük bir süre içinde bunlar fark edilmez. Şampiyonlar Ligi’nde Liverpool ve Dortmund gibi takımların 120 km koştuklarını biliyoruz. Onu zaten biz gördüğümüz için böyle bir değişikliğe gittik. Takımın 15-20 gün sonra fizik kondisyon seviyesinin daha iyi olacağını düşünüyorum. İlk yarıda cezalı ve sakat çok oyuncumuz vardı. Bunların dönüşleri iyi olmayabilir, o tempoya ayak uyduramayabilirler. Onun için biraz daha bekleyelim. 15-20 gün içinde fizik-kalite olarak daha iyi olacağız."

"MUTLAKA TRANSFERLER GERÇEKLEŞECEKTİR"

"Bu dönemde transfer konuşmak doğru olmaz. Hassas bir dönem çünkü. Yönetim de biz de var gücümüzle çalışıyoruz. İki tane forvet bölgesine oyuncu istiyoruz. Mutlaka bu transferler gerçekleşecektir ama herkesin çok iyi çalıştığından kimsenin şüphesi olmasın. Biz de bekliyoruz, yönetim de çalışıyor. İnşallah olacak. Forvetin durumuna göre; bir tane forvet alabiliyorsak bir tane savunmaya takviye olabilir. 12 yabancı oyuncumuz var. Sadece iki transfer hakkımız var. İki transferle kapatacağız."

"HER FUTBOLCUDAN MAKSİMUM VERİM ALMAK İÇİN..."

Oynayamadığımız Boluspor kadrosuyla bu maçın kadrosu arasında fark var. Salı günü de aynı şekilde olacak. Çünkü diğer oyuncuların da fizik-kalitelerini yükseltmelerini bekliyoruz. Çünkü üç kulvarda gideceğiz. Derin bir kadromuz da yok. Her futbolcudan maksimum verim almak için değişik bir kadroyla çıkacağız.” (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER