Galatasaray'dan 'zorunlu' açıklama!

Galatasaray Spor Kulübü, resmi internet sitesinden zorunlu bir açıklama yaptı.

Galatasaray'dan 'zorunlu' açıklama!

Açıklamada, "Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan bir haberde GS Store Antalya bayii Larus Konfeksiyon Turizm Gıda Bijuteri Hediyelik Eşya San. Tic. Ltd. Şti yetkilisi olan şahsın sosyal medya hesabı üzerinden yaydığı mesnetsiz ve iftira niteliğindeki iddialar haberleştirilmeye çalışılmıştır. Bazı basın kuruluşlarının bu tür iddiaların aslını araştırma konusundaki ısrarlı özensizlikleri bir yana, konu hakkında bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur." dedi.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Öncelikle ve kesinlikle camiamıza beyan ederiz ki mezkûr şahsın iddia ettiği, Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş’e ait eylem, rakam ve iftiralar asla doğru değildir. İddiaları için kendisi hakkında savcılık dahil, tüm hukuki işlemler başlatılmıştır. Göreve geldiğimiz 2018 Ocak ayından bu yana bayilerimizle “risk karşılığı teminat” düzenine geçilmiş olup, mezkûr bayii ısrarla teminat vermeme, fiziki raf kontrolü vb. gibi rutin işlemlerde sorun çıkarmıştır.

Bu şahıs bunlara intibak edemediği ve bayilerde gerçekleştirdiğimiz denetimlerden rahatsızlık duyduğu için sorumlu kişileri hedef alan ve gerçeklerle bağdaşmayan ifadeler kullanmıştır.

Nitekim kulübümüzün ve bağlı şirketimizin menfaatleri gözetilerek, bir yılı aşkın süredir muaccel hale gelmiş borcunu ödememekte ve ek teminat vermemekte ısrarcı davranan bu bayimize şirketimizce mal sevkiyatı Eylül 2019 itibariyle sınırlandırılmıştır. Bu idari karar sonrası kendisi mağazacılık profesyonellerine yönelik tehdide varan ithamlarda ve ticari ahlakla bağdaştırılamayacak davranışlarda bulunmuştur.

Basında yer alan diğer iddialar da eksik ve hatalı bilgilere dayalıdır. Kulüp ve bağlı şirketlerimizde uygulanan idari reformların keyfiliği önlemesi ve muhtelif kontrol mekanizmaları getirmesinden rahatsız olan ve bu sebeple eski kötü alışkanlıklarını sürdüremeyeceğini anlayan bir kesimin Galatasaray’ın hak ve menfaatlerini, kişilerin itibar ve kariyerlerini hedef alan nitelikte asılsız iftiralarda bulunmasının arkasında bu gerçekler yatmaktadır.

Bu şahıs hakkında hem kulübümüzün Disiplin Kurulu hem de adli makamlar nezdinde girişimde bulunulmuş ve bayiliği iptal edilmiştir.

Yönetim Kurulumuz tarafından gerçekleştirilen idari reformlar çerçevesinde GS Store markası, günümüzün modern işletmecilik prensiplerine uygun biçimde her aşaması izlenebilir, denetlenebilir, şeffaf niteliklere kavuşturulmuştur. Yönetim Kurulu olarak hiçbir kişi, kurum ya da grubun kısa vadeli çıkar beklentisiyle, kulübümüz üzerinden haksız menfaat elde etmesine asla müsaade etmeyeceğimizi, bu yolda her türlü mücadeleyi sonuna dek ve kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER