"Galatasaray eğer oyunu forse ederse Fenerbahçe..."

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

"Galatasaray eğer oyunu forse ederse Fenerbahçe..."

Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde;

"Galatasaray'ın kimle oynadığı değil, ne oynadığı önemli"

"Galatasaray’ın kimle oynayacağından daha çok ne oynayacağı önemli. Fenerbahçe’nin yarısı Türk olur, bir lideri olur, takımı ateşler. Hurra yaparsın, biz Fenerbahçe’yiz der ve şahsiyet mücadelesine girersin. Galatasaray baskı ile bozulmaya açık bir takım. Fernando’nun Galatasaray’da oynaması önemli. Ayrıca Galatasaray’ın kendi iç saha standardına dönmesi önemli. Tudor dönemindeki baskıdan bahsediyorum. Terim, geçen sezon o baskıyı devam ettirmişti. Bu sezon çok fazla göremedik. Bu anlamda çözülmeler var. Galatasaray eğer oyunu forse ederse Fenerbahçe o baskıdan nasıl çıkacak? Galatasaray’ın yokları değil, varları derbide önemli. Fernando dışında çok önemsemiyorum kimin olduğunu."

Mehmet Demirkol'dan Garry Rodrigues yorumu

"Galatasaray’da Garry Rodrigues’in durdurulamayan bir oyunu vardı. Galatasaray kendi solunu iyi kullanıyordu. Rodrigues de arkadaşlarının yardımıyla üretim yapıyordu. Şu anda bu çok fazla görünmüyor. Burada tabi ki oyuncunun ikinci bir oyun bulması gerek. Bunu formsuzluk olarak da değerlendirebiliriz."

"Arda keşke Etiler'i değil, Bayrampaşa'yı Barcelona'ya taşısaydı"

Ozan Kabak'a doğru destek lazım. Türkiye'de futbolcu çevreleri çok büyük bir problem. Aileler, etrafta dolaşan arkadaşlar, yeni arkadaşlar problem. Mesela; Arda için konuşuluyor... Bayrampaşa'yı Barcelona'ya taşırsan böyle olur dediler. Keşke taşısaydı. Ama Etiler'i taşıdı. Aslında ait olmadığın bir çevreyi taşıdığın zaman kayboluyorsun. Futbolcular için genelleme yapıyorum. 3 kişi olmadan yanlarında dolaşmıyorlar. Kendilerini rahat hissetmiyorlar. Ozan Kabak'a da destek gerek. Sadece Fatih Terim'in desteği önemli değil. Kulüp, Ozan'ın ailesi ve kendisi de yapacak. Şöhret kolay bir şey değil."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER