"Galatasaray eğer şampiyonluk yarışında bir rakibiyle teke tek kalırsa, favoridir"

beIN Spors yorumcusu Önder Özen, Göztepe-Galatasaray maçını değerlendirdi.

"Galatasaray eğer şampiyonluk yarışında bir rakibiyle teke tek kalırsa, favoridir"

Önder Özen'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Futbolcular elinden geleni yaptı"

"Böyle maçlarda şans faktörü öne çıkabilir. Bu gayet doğaldır. Futbolcular elinden geleni yaptı. Ndiaye, Fernando ve Selçuk saha dışında kaldı. Borges, Castro ve Poko da kötüydü. Koşullar, bu oyuncuların teknik anlamda saha içinde kalmasını engelledi. Fernando-Ndiaye-Selçuk istatistiklerde geride kaldı. Pas işleriyle, teknik kaliteyle oyun kurmak mümkün değildi. Fizik mücadele ve ortaya karakter koyabilmek belirleyici oldu. Galatasaray, kazanma alışkanlığı, kulüp kültürü ile harika oynamadığı bir maçı kazanmayı başardı."

"Galatasaray yarışta tek rakip olursa..."

"Galatasaray'da bir ciddiyet var. Teknik adamın yarışma karakteri önemli. Kenardaki duruşu varken de yokken de yarışma karakterine etki ediyor. Galatasaray eğer şampiyonluk yarışında bir rakibiyle teke tek kalırsa, favori Galatasaray'dır. Finalleri oynama becerisi önemli. Teke tek kalınca Galatasaray kazanıyor. Kötü oynarken de kazanmayı biliyor. Fatih Terim'in en büyük farkı nedir? Oyun okumada gerçekten de 1 numaralı teknik adamdır."

"Fatih Terim risk almayı seviyor"

"Fatih Terim risk almayı seviyor, alıyor. Bir sürü maç izledik. 34 tane maç oynuyorsunuz. Bu maçlar arasında çok güzel atmosferlerde oynarsınız. Ama öyle yerlerde oynarsınız ki zeminle de tribünle de mücadele etmek zorunda kalırsınız. Öyle anlarda ortaya koyduğunuz tavır, belirleyici oluyor. Bugün City de bu stada gelse, zemin harika oynamalarına izin vermez. Göztepe de bence sahaya daha uygun oynadı. Göztepe'nin bu futbolu ligdeki birçok ekibi sindirebilecek bir oyun. Taraftarları da 1 saniye bile susmyor. Zor bir deplasman. Galatasaray, umudunu kesmeyerek kazandı."

"Galatasaray kendisini bir adım öne çıkarabiliyor"

"Fenerbahçe'de görev yaptığım dönemlerde 2 kez şampiyonluk yarışında Galatasaray'a yakalanıp kaybettik. Yarışta Galatasaray teke tek kalınca genelde kazanıyor. Galatasaray yarışın içindeyse yarışma karakteriyle kendisini bir adım öne çıkarabiliyor. Bugün de öyle bir gün oldu."

"Marcao'yu beğendim"

"Ben Marcao'yu beğendim. Maçın iyilerinden birisiydi. Oynadığı maçlara göre değerlendirme yapacaksak geçer not aldı diyebiliriz."

"Bu tip zeminler..."

"Bu tip zeminler en deneyimli oyunculara bile hatalar yaptırabilir. Muslera tehlikeli bir pozisyonda çok iyi kurtarış yaptı. Beto'yu da çok beğeniyorum. Tugay Hoca'nın dediği gibi orta sahaya koy, bu teknikle oynar."

"Bu pozisyonu hakem hocalarına havale edelim"

"Gassama'nın topla oynama görüşü net şekilde görülüyor. Pozisyonda kimseye kırmızı da çıkmadı. Feghouli'nin de sol ayağı belirli şekilde göğsüne geliyor. Feghouli ayağını kaçıramaz mı? Hayır kaçıramaz diyemiyorum. Hakem hocalarına bu pozisyonu havale edelim. Hakem yeteneği denen şey; pozisyonu süzmek ve sıraya koyabilmek. Onlar açısından da gerçekten zor bir pozisyon."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 05:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER