Galatasaray-Falcao flörtünde son dakika... Transferde kritik gelişme!

Monaco’da beklenen oldu. Fransız devi, Milan’ın golcüsü Andre Silva’yı 3 yıllığına kadrosuna kattı ve Falcao’yu gözden çıkardı. Galatasaray 33 yaşındaki yıldızın transferini artık bonservis ödemeden bitirmeye çalışıyor.

Galatasaray-Falcao flörtünde son dakika... Transferde kritik gelişme!

Galatasaray’a müjde gibi haber... Sarı-Kırmızılılar’ın uzun süredir kadrosuna katmaya çalıştığı Radamel Falcao transferinde çok kritik gelişmeler yaşanıyor. 

Kolombiyalı santrforun kulübü Monaco, beklendiği üzere Milan’ın golcüsü Andre Silva’yı 3 yıllığına renklerine bağladı. Böylece Falcao yüksek maliyeti nedeniyle gözden çıkarıldı ve transfer için Galatasaray’ın önünde herhangi bir engel kalmadı.  Hatta Sarı-Kırmızılı yönetim, 33 yaşındaki futbolcunun bonservisini herhangi bir bedel ödemeden almaya çalışıyor. 

Diğer taraftan da oyuncunun yıllık maaşının yarısını karşılayacak sponsor arayışı devam ediyor. 

Maliyeti daha da azalabilir

Monaco’da 14 milyon Euro’luk maaşının 8.5 milyon Euro’ya kadar indirilmesini kabul eden Falcao’nun, Galatasaray’dan da 6-7 milyon Euro arasında bir ücret talebinde bulunduğu belirtiliyor.  Aranan sponsorun bulunması halinde, Kolombiyalı forvetin Cim Bom’a maliyeti 3.5 milyon Euro civarında olacak. 

Porto ve Inter gibi Avrupa devlerinin de transfer listesinde yer alan Falcao’nun transferi, tüm bu gelişmelere rağmen kolay görünmüyor.  Sarı-Kırmızılılar işi resmiyete dökebilmek için kulübün tüm avantajlarını devreye sokmaya çalışacak.

Yenge bunu beğendi

Radamel Falcao’nun eşi Lorelei Taron’a Galatasaray taraftarı şimdiden yoğun ilgi gösteriyor. Sarı-Kırmızılılar’ın şimdiden ‘yenge’ lakabını taktığı Taron’dan isteği, Falcao’yu transfere ikna etmesi. 

Son olarak Lorelei Taron’un, “Galatasaray’a gel yenge” yorumunu beğenmesi de, “Galatasaray’a göz kırptı” şeklinde yorumlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER