Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı geçti! İşte üç büyüklerin takipçileri...

Günümüzün yeni iletişim araçları, bizlerin gündemi ve ilgi alanlarımızı takip etmemizi kolaylaştırması açısından büyük öneme sahip. Büyük kulüpler de bu yüzden sosyal meydayı kullanarak takipçilerine ulaşmayı hedefliyor.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı geçti! İşte üç büyüklerin takipçileri...

Avrupa futbol endüstrisinin son yıllarda dikkat çeken gelişmelerinden birisi de kulüplerin ve spora yatırım yapan markaların geleneksel pazarlama yöntemlerinden dijital pazarlama trendlerine ve dijital platformlar üzerinden iletişim çalışmalarına doğru bir eğilim göstermeye başlamasıdır.

Teknolojiyi yakından takip eden genç ve dinamik futbolsever kitlelere ulaşmak, dünyanın farklı bölgelerindeki milyonlarca kişiye aynı anda aynı mesajı iletebilmek bir yandan futbol kulüplerinin globalleşmesini sağlarken diğer yandan kulüpler ve taraftarlar arasındaki rekabetin de sosyal medya kanalları üzerinden devam etmesini sağlamıştır. Peki Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş sosyal medyada ne seviyede? EkoLig raporları bu konuda merakınızı giderecek.

ÜÇ BÜYÜKLER İLK 18 TAKIM İÇİNDE!

Bugün Twitter, Facebook, Youtube, Instagram ve Google+ hesapları üzerinden 1,6 milyar kişiye erişim sağlayan Avrupa'nın sosyal medyada en fazla takipçisi bulunan 18 kulübü arasında 3 Türk takımının da olması dikkat çekmektedir.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 02:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER