"Galatasaray hem stadını kendi imkanlarıyla yaptı, hem de devlete para kazandırdı"

Galatasaray'ın eski başkan adayı Ozan Korkut, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray hem stadını kendi imkanlarıyla yaptı, hem de devlete para kazandırdı"

Ozan Korkut, stadyum konusunda bilgi verirken, "Hafızları netleştirmek gerekiyor. Ali Sami Yen Stadyumu'nun üst kullanım hakkından Galatasaray feragat etmiştir. Galatasaray'ın Ali Sami Yen'den çıkarılması söz konusu değildir. O dönem Galatasaray ile devlet arasında bir anlaşma yapılmıştır. Seyrantepe'deki TT Stadyumu'ndaki yer boş bir araziydi. Stadyumun etrafı Galatasaray'a teklif edilmişti. Galatasaray TT Stadyumu'nun orasında bulunan yerden de Galatasaray feragat etmişti. Galatasaray bu işlemlerden para kazandırmıştır. Galatasaray hem kendi stadını kendi imkanlarıyla yaptı, hem de devletin para kazanmasına sebep olmuştur." dedi.

"Ürünümüzü tartışmasız hale getirmeliyiz"

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını değerlendiren Ozan Korkut, "Spor kamuoyunda yönetimsel bir adalet olmadığı kanaatinde olduğu görülüyor. Bizim hedefimiz dürüst sporda adalet ve eşitlik olmazsa olmaz. Biz dünya çapında rekabet eden markalara sahibiz ama gereğini yapmıyoruz. Premier Lig takımlarındaki ekonomi 7 milyar Euro seviyesinde. İngiltere 2. Ligi'nin bile altındayız. Ürünümüzü tartışmasız hale getirmeliyiz. Doğru bir yol haritası çizmeliyiz. Rekabet etmek istediğimiz liglerinde gelir seviyesine nasıl geliriz, bunu bulmalıyız." diyerek sözlerini noktaladı. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 03:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER