"Galatasaray için çok riskli transfer olur"

Atletico Madrid ve Barcelona gibi köklü takımlarda forma giyen Arda Turan, son yıllarda kariyerinde büyük düşüş yaşadı.

"Galatasaray için çok riskli transfer olur"

2018 yılında Başakşehir'e transfer olan Arda Turan'ın geçtiğimiz günlerde Fatih Terim'in elini öpmesi gündem yaratmış ve akıllara "Galatasaray'a mı geliyor?" sorusu gelmişti.

NTV'de yayınlanan 90+ programında konuşan Ali Ece, Arda Turan iddialarını değerlendirdi.

"GALATASARAY'IN YENİ OYUNCULARA İHTİYACI VAR"

Arda Turan'ın Galatasaray ile adının anılması üzerine yorumlarda bulunan Ali Ece, "Türkiye'ye dönme şansı varken Galatasaray yerine başka bir takıma transfer olduğu için Galatasaraylı taraftarların büyük çoğunluğu bu transfere karşı olacaktır. Artık Türk futbolunda bütün kulüplerimiz genel olarak içindeki bulundukları finansal durumdan dolayı duygusallığa yer vermemeli. Demek istediğim şu. Galatasaray'ın yeniye, yeni oyunculara ihtiyacı var." açıklamalarında bulundu.

"ARDA TURAN ÇOK RİSKLİ OLUR"

Ali Ece olası Arda Turan - Galatasaray transferi için yaptığı açıklamalarının devamında, "Arda çok riskli olur. Gelir bir maçta oyuna girer, iki top kaptırır ıslıklar başlar. İki taraf açısından da, Arda'nın da psikolojisi bozulur. 

"YENİ BİR ARDA..."

Galatasaray'ın altyapıya ve yeniliklere önem vermesi gerektiğini düşünen Ali Ece, "Yeni bir Arda... 17-18 yaşında bir sol açık oyuncusu. Varsa öyle biri altyapından al onu Babel'in yedeği yap." sözlerini dile getirdi.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER