"Galatasaray için yılın maçı..."

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Uğur Meleke, futbolun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

"Galatasaray için yılın maçı..."

İşte Meleke'nin değerlendirmelerinden öne çıkanlar:

1 NUMARALI SORUN DİSİPLİN TALİMATIDIR

Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası PFDK’nin verdiği cezaları nasıl buldunuz?

Her ceza sonrası geriye sarıp bir öncekiyle kıyaslama yapılıyor; her seferinde ya elmalar eksik çıkıyor, ya armutlar fazla! Türk futbolunun şu anda 1 numaralı sorunu disiplin talimatıdır; acilen yeniden yazılmalı, daha açık, daha şeffaf, daha yoruma kapalı hale gelmelidir. Futbol disiplin talimatı yeniden yazıldığında yeni bir dönem başladı deyip, geçmişle bağ tamamen koparılmalıdır.

YILIN MAÇI 28 KASIM’DA MOSKOVA’DA

Galatasaray, Kayseri’yi çok rahat geçti. Eksikler Galatasaray’a yeni fırsatlar mı yaratır yoksa eninde sonunda fatura ödetir mi?

Futbol rakiple oynanıyor. İki takım da olağanüstü eksikti, Kayseri’nin as iki stoperi Kana ve Levent’le, tek yıldızı Deniz yoktu. Tabii Fatih Terim de kadrosunun neredeyse yarısı eksikken eldekilerden kurulabilecek en iyi 11’i kurdu. Ve antrenör farkıyla kazandı maçı. Galatasaray için yılın maçı 28 Kasım’da Moskova’da. Umarım Eren, Fernando, Nagatomo o maçta forma giyebilirler. Yoksa Moskova’da hiç kolay olmaz işler.

TERTEMİZ ÇOCUKLAR; AY YILDIZ

A Milli Takım, Uluslar Ligi’nde İsveç’i ağırlayacak. Lucescu’nun kurduğu takım esas elemeler için umut veriyor mu?

Son 10 yıldır Avrupa’nın son 16’sının dışında kalmış, yenilmeye ve bahane üretmeye alışmış, buna rağmen de ayaklarından çok çenesi çalışan bir grup garip adam temsil ediyordu ülkeyi. Şu anda kavgadan-tartışmadan uzak, adam gibi adamcılık oynamayan, çete görüntüsü vermeyen, tertemiz çocuklar giyiyorlar ay yıldızlı formayı. Varsın yenilsinler, varsın sonuncu olsunlar; ahlaklı davrandıkları sürece ben inanıyorum onlara. EURO 2020’ye de klasik elemeler yoluyla gideceğiz bence.

Uğur Meleke / Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 01:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
TC VELİ SÜNGÜ
TC VELİ SÜNGÜ - 11 ay Önce

Çok güzel mada başında laf ebeliği yapma be kardeşim bize neden Avrupa şampiyonasını vermediler işte kokuşmuş federasyonun yüzünde hiç biri bir şeyden Anlamıyor ADAM KAYIRMAK TAKIM KAYIRMAK HEPSİ VAR SEÑİN DEDİĞİN DİSİPLİN HIC BİR ZAMAN YOKTU HİÇ BİR ZAMAN OLMAZ NE ZAMAN TÜRKİYEMİZDE PARTİCİLİK DÖNEMİNE BAKIN YANİ DEMEK İSTEDİĞİN 2002 SONRASİNA SPORDA BAŞARI VARMI YOK NEDEN KAYIRMA OLDUĞU İÇİN GÜN YAŞAN ÜLKELER BAŞARIYI ELDE EDEMEZ EĞITIMIN SPORUN ÖYLE BU SENEYİ ATLATAYIM SENEYE ALLAH KERİM DÜŞÜNÜRSEN EDİRNEDE UZAĞA TURNUVALAR KATILAMAZSIN

SIRADAKİ HABER