Galatasaray ile Manchester City arasında tarihi görüşme! İşte detayları...

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye giderek Manchester City kulübü yetkilileriyle bir araya gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, önemli işbirliği anlaşmalarını masaya yatırdı.

Galatasaray ile Manchester City arasında tarihi görüşme! İşte detayları...

Manchester City'de kadroya giremeyen ve düşünülmeyen oyuncuların kiralanma teklifiini gündeme getirdiği zirvede Başkan Mustafa Cengiz'in, İngiliz kulübü yetkilileri ile başka konuları, iş birliği anlaşmalarını da masaya yatırdı.

İşte Ingiltere zirvesinde gündeme gelen iki konu:

1-Mağazacılık konusunda iş birliği:

Başkan Cengiz bu zirvede İngiliz devi idarecilerine mağazacılıkta iş birliği içinde olmayı teklif etti. Galatasaray ve Manchester City mağazalarında iki kulübün ürünlerinin de ortak mekanda satılmasını gündeme getirdi. Bu teklife ingiliz kulübünün sahipleri de olumsuz bakmadı. Ve bu iş birliği konusunu geliştirmek adına Ocak ayında bu kez Galatasaray Kulübü Mağazacılık grubundaki kulüp yetkililerinin İngiltere'ye gideceği belirtildi. Bu konuyu hayata geçirmek için iki kulüp profesyonelleri de görüşecek. Galatasaray kulübü de bu anlaşma ile Manchester City'nin önemli gelir elde ettiği Uzakdoğu pazarına girmeyi hedefliyor.

2-Altyapı oyuncularının Avrupa'da deneyim kazanması, oynaması:

‘Mantalite değiştirmek istiyoruz' diyen Galatasaray Kulübü Başkanı Cengiz, İngiliz kulübüne alt yapı oyuncularının gelişmesi, deneyim kazanması adına genç oyuncularını da kiralamak istediğini belirtti. Galatasaray Futbol Akademisinde yer alan ve yetenekli oyuncuların Manchester City başta olmak üzere Şeyh Mansur'un sahibi olduğu İskoçya, Hollanda ve İspanya 2.Ligindeki kulüplerin genç takımlarında görev alması idi. Cengiz, alt yapıdaki yetenekli oyuncuların Avrupa'daki futbol ortamını görmesi, deneyim ve tecrübe kazanmasını istediğini belirtip bu konuda da iş birliği teklifinde bulundu. Cengiz, profesyonellerin beğendiği ve gelecek gördüğü Galatasaray alt yapısındaki oyuncularına gelişme alanı yaratmak istediklerini ifade etti. (Futbol Arena)

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 04:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER