Galatasaray'ın 15. yabancısı Jimmy Durmaz!

Galatasaray'da yeni transfer Jimmy Durmaz'ın yabancı statüsünde oynayacağı öğrenildi.

Galatasaray'ın 15. yabancısı Jimmy Durmaz!

Galatasaray’da Muslera bir, Okan ise iki numara… İsmail Çipe ile yollar ayrıldı. Terim’in gözüne girmek ve üçüncü kaleci olmak için üç genç; Berk, Boran ve Batuhan arasında müthiş bir mücadele var. Terim üç gençten birisini 28 kişilik TFF lig kadrosuna yazdırmak istiyor.

VALENTIN’İN KADRODA KALMA ŞANSI DOĞDU

Galatasaray’ın kadrosunda hali hazırda 14 yabancı oyuncu var… Falcao ve beklendiği gibi ön liberonun gelmesi durumunda yabancı sayısı 16’ye yükselecek. Diagne satılır, Falcao gelir ve Terim de Babel’le forvette devam etmeye karar verirse genç stoper Valentin’in gönderilmesine gerek kalmayacak. Çünkü Mitroglou’nun da gitmesi sağlanacak.

JIMMY DURMAZ, GALATASARAY’IN 15’İNCİ YABANCISI

Galatasaray’ın kadrosunda hali hazırda 14 yabancı var… Bunların dışında Jimmy Durmaz (İsveç) , Ömer Bayram (Hollanda), Emre Akbaba (Fransa) ve Emre Mor da (Danimarka) yurt dışında doğan isimler. İki Emre ile Ömer, Türk Milli Takımı’nı seçtiği için yabancı statüsünde olmayacaklar. Ancak Jimmy'nin hem yurt dışında doğduğu hem de İsveç Milli Takımı’nda forma giydiği için yabancı statüsünde oynamak zorunda kalacağı bildirildi. Jimmy Durmaz, Gençlerbirliği’nde oynarken statü farklı olduğu için yerli statüsünde oynuyordu. (Fotospor)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Utg
Utg - 2 yıl Önce

Yanlış olma ihtimali yüksek çünkü şimdiki kural çıkarken önceki oyuncuları yerli statüsünde saydı diye biliyorum

SIRADAKİ HABER