Galatasaray'ın 4 başkan adayı canlı yayında kozlarını paylaştı!

Galatasaray'da seçime 1 haftadan az bir süre kala, dört başkan adayı Burak Elmas, Metin Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu ve İbrahim Özdemir canlı yayında bir araya geldi.

Galatasaray'ın 4 başkan adayı canlı yayında kozlarını paylaştı!

Galatasaray'da dört başkan adayı Galatasaraylılar Derneği'nin kanalından gerçekleşen ortak yayında kozlarını paylaştı.

Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve İbrahim Özdemir, Galatasaraylılar Derneği'nin düzenlediği yayında soruları yanıtladı. Ruşen Çakır'ın moderatörlüğünü yaptığı canlı yayın 17.00 sularında başladı. Adaylar, 3 saat 15 dakika süren uzun bir yayında mesajlarını ve projelerini aktardı.

İşte tarihi yayında başkan adaylarının öne çıkan açıklamaları:

Burak Elmas: Arkadaşlarım ve ben Galatasaray'ı ailemiz olarak görüyoruz. Ailemizin geleceği için samimiyetle çözüm ürettik. Hep doğruları söylemeyi, Galatasaray'da geçmişte hep şikayet edilen seçim alışkanlıklarından uzak durmayı, gerçek yetkinlikleri hayatında yaşayan Galatasaraylıları ekibimize dahil ederek önünüze bir seçenek sunduk. Galatasaray'a iyi bir çözüm ve samimi bir çözüm ürettik, vicdanımız şu an bile çok rahat.

Eşref Hamamcıoğlu: Bir zihniyete karşı mücadelenin seçimidir bu. Ben bu mücadeleyi 3 yıldır veriyorum. Galatasaray'ı kim daha iyi temsil edecekse tercihlerini ondan yana kullansınlar. 

İbrahim Özdemir: Hiçbir başkanın, hiçbir ikinci başkanın, hiçbir hocanın paçasına yapışarak aday olmadım. Hiç kimseye diyet borcumuz yok. Tek borcumuz büyük Galatasaray camiasınadır. Gönülleri kimi istiyorsa hür iradeleriyle istediklere adaya versinler, en iyiyi seçsinler. 

Metin Öztürk: ''E Spor'u unutmayalım, atlamayalım. En az dijital kadar değerli.''

Burak Elmas: "Kadın futbol şubesi kuracağız. Sponsorumuz da hazır. Ben hep söylüyorum, dünyayı kadınlar kurtaracak. Galatasaray'ı da kadınlar kurtaracak. Tüm Galatasaraylı kadınlara sesleniyorum, lütfen Galatasaray'da çalışmaktan çekinmesinler."

Metin Öztürk: "İki kızım, bir oğlum lisanslı sporcumuz. Kızım Galatasaray’daki spor başarıları sayesinde şu anki okuluna birçok öğrenciyi geçerek kabul aldı. Ülkemizin tüm çocukları bu şansı hak ediyor ve bu şansı Galatasaray verecek."

Metin Öztürk: ''Yönetimimizde bulunan Nihat Kırmızı Basketbol'a sponsor olmaya hazır. Aynı şekilde NEF açıkladı. Voleybol'da HDI sponsorumuz şu an. Zaten genel müdürü benim yakın bir dostum.''

Burak Elmas: ''Amatör şubelerimize çok büyük önem vereceğiz. Sponsorlarımız hazır. Basketbol'da ve Voleybol'da sürdürebilir başarının olacağı sponsorlarımızın olacağı planlarımız var.''

Eşref Hamamcıoğlu: ''Amatörler kazanmak için yaşarlar, profesyoneller ise yaşamak için kazanırlar.''

Metin Öztürk: "Kimse bahsetmiyor ama Dursun Özbek'i ıskalamamak lazım. Bugün eğer tüm adaylar Kemerburgaz projesinden bahsediyorsa, Dursun Özbek sayesindedir. Kendi listesindeki adamlar bile ona oy vermedi. İki şampiyonluk arka arkaya gelmişse, Şampiyonlar Ligi'nden 70 milyon € geldiyse, Dursun Özbek sayesindedir. Seçimi kaybederiz ama vefayı kaybetmeyiz."

Metin Öztürk: ''Misyonumuz, Atatürk değerlerine bağlı kalarak, kurucumuz Ali Sami Yen beyin çizdiği yolda ilerlemektir.''

Burak Elmas: ''Hepimizin idolü kulübümüzün kurucusu Ali Sami Yen'dir. Daha sonra Ali Uras, Alp Yalman. Hatta Alp abime geçen 'senin yüzünden 17 yaşımdan beri puro uçuyorum' dedim. Onların her şeyine özenirdik büyürken.''

Eşref Hamamcıoğlu: ''Kurucumuz Ali Sami Yen hedefimizi belirlemiş, 'yabancıları yenmek' bu hedefe rağmen dün divan toplantısında bir yöneticimiz 'En büyük başarımız Fenerbahçe'ye yenilmedik' diyor. Çıtayı bu kadar düşürmeyelim arkadaşlar.''

Burak Elmas: "Oyuncu seçiminde ve altyapıda dijital verileri kullanacağız. Altyapı yan iş gibi yapılamaz, bir vizyonla yönetilir. Avrupa'da incelemeler de bulunduk, altyapıya bakış ve yönetim şekli değişecek."

Burak Elmas: ''Galatasaray bir marka gibi yönetilerek açığa çıkmamış değeri açığa çıkarılmalı. Ekibimizde bir çok şirkette birbirinden değerli arkadaşlarım var ve Galatasaray'ı hak ettiği gibi yöneteceğiz. Dijitalde yıllık Galatasaray'a 25 milyon dolar kadar bir gelir getirmeyi hedefliyoruz.''

Burak Elmas: ''Mali kriz, sorun değil sonuçtur. Sebepleri tespit etmeliyiz. Biz bu sorunların hepsini tespit ettik ve düzelteceğiz. Galatasaray bu durumlardan hep çıktı yine çıkacak. Sadece ödünsüz ve cesaretle yönetilmesi lazım. Gelirden çok giderlere gelmek lazım. İlla çok para harcamak şampiyonluk getirmez.''

Eşref Hamamcıoğlu: "Dün yapılan Genel Kurul'da mali konularla ilgili sunum yapılırken mali disiplini sağladıklarını söylüyorlar. Mali disiplin, günü güne muhasebe tutmak değildir.

Eşref Hamamcıoğlu: "Kasa kolaylığı, Galatasaray'ın başına gelmiş en büyük derttir. Bütün mali disiplinsizliğin sebebi budur. Bütün popülist transferler bu yüzden yapıldı. Diagne ve Falcao mesela. Bu transferlerin bize maliyeti 50 milyon €'dur."

Eşref Hamamcıoğlu: "113 yıl sonunda borcumuz 1 milyar civarında, 3 yıl sonra 2 milyar küsür. Yani 113 yılda yaptığımız borcu, son 3 yılda yapmışız. Sportif başarıya bağlı olmayan gelir yaratmamız lazım. Dijital projelere önem vermemiz lazım. Projelerimizle 2024 sonunda tahminimiz 2.6 milyar lira gibi bir gelir bekliyoruz.''

İbrahim Özdemir: "Mali kriz yok demek mümkün değil. Ancak Galatasaray mali krize nasıl geldi? O kadar gelire rağmen, bu borç oldu. Burada sıkıntı var. Seyirciye ve Galatasaray kamuoyuna şirin gözükmeye çalışmışız. Avrupa şampiyonu olduk ama paraya çeviremedik"Hep aklımda kalan bir futbolcu var: Ali Lukunku. Yalı kazığı gibi bir futbolcu. Bunlara ödediğimiz paralar az buz paralar değil. Gomis'e 500 bini çok gördüğümüz için 35 milyon euro zarar ettik."

Metin Öztürk: "Stadın isim hakkı ve Florya'nın satışıyla, borçların yarısını kaldıracağız. Bankalar Birliği hakkında yeterli seviyede bilgi vermiyorlar. Seçildikten sonra daha detaylı bilgi alacağız."

Metin Öztürk: "Bir yılda Kemerburgaz'a dört antrenman sahası yapacağız. Görüştüğümüz sponsorlar var. Kaynak bulamazsak, biz yaparız. Florya'nın Kemerburgaz'a taşınmasını sağlayacağız. Stat isim hakkı için 3 yabancı firmayla görüşüyoruz."

18.33 - 1,5 saat süren ilk turdan sonra verilen ara sona erdi ve ikinci tur başladı.

18.21 - Açık oturumda ilk tur tamamlandı. Moderatör Ruşen Çakır 10 dakikalık ara verildiğini duyurdu.

Eşref Hamamcıoğlu: "Burak Elmas geçmiş dönemlerde futbolun içinde yer aldığını söylüyor ama bu başarıları, paraya çeviremedik. İçinde bulunduğumuz kötü durum, o dönemlerden başladı. Artık devlet bu işe el koydu. Popülist yaklaşımlardan uzak durmalıyız"

Eşref Hamamcıoğlu: ''Geçtiğimiz sezonun kadro değeri 54 milyon avro. Mücadele eden takımın ortalama değeri 26.6 avro. Tam bir verimsizlik örneğidir. Bu savrukları yapmazsak mali radikal kararlar alırsak kurtulabiliriz. Bizim yönetimimizde profesyonel olarak Cenk Ergün ve Ebru Köksal görev alacak. Bandırmaspor ile altyapı için işbirliği yapacağız.''

Eşref Hamamcıoğlu: ''Galatasaray futbol şubesi artık sadece gider değil gelir şubesi de olmalı. Bu altyapıdan geçiyor. Scouting ve alt yapı hocalarımızı eğitmek lazım. Bizim çıkışımız gençlere yatırım yapmaktan geçer. En büyük sorunumuz sportif başarılardan gelir sağlayamadık.''

İbrahim Özdemir: "Bizim futbol aklımız oldukça iyi ve dış dünya ile iyi ilişkilerimiz var. Ajax, Benfica veya Porto gibi olmalıyız. Gedson Fernandes'i biz parlattık, şimdi kaç milyon euro istiyorlar, bilmiyorum. Bunları halletmeden Galatasaray'ın iki yakası bir araya gelmez."

İbrahim Özdemir: ''Türk futbolu ve Galatasaray altyapı çukuruna düştü. Genç yetenekler bulmalıyız. Genç yaşta takıma girmeliler. Avrupa'da 20 yaşında çocuklar milyon dolarlara satılıyor, biz yerlerde sürünüyoruz. Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok"

İbrahim Özdemir: ''Arkadaşlar biraz benden önce başkanlık müracatlarını yapmışlar ama o benim kendi stratejim ve taktiksel bir şeydir. Hep koruduk, koruduk. Bugüne kadar Fatih hocamızdan bir ses gelmedi. Avukatını bir adayın listesine verdi. Ondan rica ediyorum, çıkıp konuşsun. Onu destekliyor mu, desteklemiyor mu?"

Metin Öztürk: ''Biz Fatih Terimci değiliz ama 3 hafta sonra maça çıkacaksanız burada en hazır hoca Fatih Terim'dir. Bizim yapacağımız futbolcuların parasını ödeyerek kampa yetiştirmek olacak.''

Metin Öztürk: "Gomis gönderilince Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamadık, zarar ettik. Sonra Diagne olayı çıktı. 20 milyon € civarında para gitti. Sonra Falcao geldi. Biz bu futbolculara itiraz etmiyoruz, sadece ekonomimizin bunlara uygun olmadığını söylüyoruz."

Burak Elmas: "Futbolda dijital çok önemli. Artık dünyada böyle. Oyuncu izlemede, mevcut futbolcuların takibinde teknolojiyi kullanacağız. Galatasaray stratejisiz yönetiliyor. Gelen yönetim ve teknik adam, kendi stratejisini uyguluyor"

Burak Elmas: "Benim avantajım var, genç yaşta Galatasaray futbol şubesinde çalıştım. Ve tarihin en başarılı döneminde, futbolun içinde yöneticiydim. Geçen yıllarda uygulanmayan şeyleri biliyorum. Futbol için detaylı çalışma yaptık."

İbrahim Özdemir: "Galatasaray, Türk sporunun lokomotifidir Galatasaray'a ehliyetli, liyakatli ve iş bilen yöneticiler gerekiyor.

Metin Öztürk: "Üç sene Tüzük Komitesi'nde çalıştım. Adaylar içinde en çok tüzüğe zaman ayırmış kişiyim. Üç sene her gün toplantı yaptık. Burak Bey haklı, her dakika seçim kaos yaratır. Bir yıl sonra seçim dedik ama biz 6 yıl için göreve geliyoruz."

Burak Elmas: "Metin Bey'in bir sene sonra seçim teklifine iyi niyetle bakıyoruz ama tekrar Galatasaray bir seçime girecek dönemde değil. Artık sürekli seçim, sürekli kaosun istenmediğini düşünüyorum. Galatasaray doğru yönetilirse, sorun kalmaz."

Burak Elmas: "Tüzük değişikliklerinde iki kez genel kurul yapmak istiyoruz. Önce hızlı değişiklikler için bir tüzük genel kurulu yapmalıyız. Sonrasında genel sıkıntılar için tüzük genel kurulu yapmalıyız. Galatasaraylılara kararlarını sorarak, kararlarımıza dahil etmek istiyoruz"

Metin Öztürk: "Biz 6 yıllık hedefle yola çıkıyoruz. Bir sene sonra tüm hukuki pürüzleri temizleyip, rehabilitasyon gibi bir seçime götüreceğiz. Biz de aday olacağız, isteyenler de o zaman yine aday olabilir."

Burak Elmas: "Göreve geldiğimizde ilk gün aidiyet duygumuzu ön plana çıkaracağız. Galatasaraylıların gerçek duygusuna ve düşüncesine önem vereceğiz. Galatasaray'ı bu şekilde yöneteceğiz. O yüzden sloganımız 'Birlikte çok şey başaracağız."

Burak Elmas: "Galatasaray tek bir markadır. Birleşmeye çok önem veriyoruz. Uzun süredir süren sorunların çözümü, Galatasaraylıların birlikte hedefe gitme duygusuyla çözülür. Dijital iletişime ve aidiyet programımıza çok önem veriyoruz"

Burak Elmas: "Atatürk'ün bir lafı var. Geçmişini bilmeyen, geleceğine yön veremez. Tüm kurumlarımızla güçlü olduğumuzda, Avrupa'da adını en tepeye yazan bir camiayız. Kutuplaşmaya izin vermeyeceğiz. Galatasaray'ı tanımayan yöneticiler nedeniyle sıkıntılar çekiyoruz"

Eşref Hamamcıoğlu: "Polemiğe girme taraftarı değilim. Omuz atma meselelerini İbrahim Bey'in gündeme getirmesini yadırgıyorum. Divan Kurulu başkanı olduğumda, beyefendi Divan Kurulu üyesiydi. Gönül isterdi ki o zaman çıkıp konuşsaydı. Keşke kürsüye çıkıp derdini anlatsaydı"

İbrahim Özdemir: "Çocukluk aşkımızı, canımız kadar sevdiğimiz Galatasaray'a bu kadar birikimle yardım etmemek bize yakışmaz. Omuz atanlar, tepkiler, kırgınlıklar... Beş senedir birlik ve beraberlik bozuldu. Hep barış dili kullanıyorum ve bu dil, Galatasaray'a hakim olmalı."

Burak Elmas: "23 yaşında altyapı sorumluluğu yaptım. Faruk Süren, Mehmet Cansun dönemlerinde yöneticilik yaptım. Galatasaray içinde büyüdüm, eğitildim. Galatasaray'da son zamanlarda arzu ettiğimiz şeyler olmadığı için çözüm üretmek istedik. Gelecek için yola çıktık"

Eşref Hamamcıoğlu: "42 yıldır Galatasaray'ın içindeyim. Son 6 yılım Divan Kurulu'nda geçti. Galatasaray'ın sorunlarını analiz ettim. Son zamanlarda mali ve idari dengesizlik arttı. Galatasaray'ı gerçekçi projelerle, düzlüğe çıkartmak için göreve talip olduk."

Metin Öztürk: "Ben bir iş adamı bakış açısıyla yönetmeye talip oldum Galatasaray'ı. 6 yıllık süreçte borçları yok etmek ana hedefimiz. Umarım başarırız"

Videodan yayının tamamını izleyebilirsiniz

Haber Kaynağı: aslanarenasi.com

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER