"Galatasaray'ın Benfica'ya karşı en büyük avantajı..."

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray - Benfica maçı öncesinde "beIN Manşet" programında değerlendirmelerde bulundu.

"Galatasaray'ın Benfica'ya karşı en büyük avantajı..."

Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde;

"GRIMALDO'NUN OLMAMASI BÜYÜK AVANTAJ"

"Galatasaray'ın en büyük avantajı Benfica'da Grimaldo'nun olmaması. Grimaldo sadece sol be değil, aynı zamanda oyun kurucu. Sol bekte de oyun kurucu olunabileceğini gösterdi. Grimaldo çok özel performans sergiliyor ve takımı yönetiyor. Olmaması Galatasaray için üyük avantaj."

"GALATASARAY'IN BENFICA MAÇINDA DAHA DENGELİ OLMASINI BEKLİYORUM"

"Galatasaray gruptan da çıkabilirdi, detaylarda kayboldular. Galatasaray’ın defolarının hepsini doldurabilecek karşılık var Benfica’da. Galatasaray, kendi standardının dışına çıkabilir. Benfica’ya karşı oynamak kolay değil. Galatasaray, Trabzonspor karşısında çok büyük enerji sarf etti, baskılı başladı. Benfica maçında daha dengeli olmasını bekliyorum. Trabzonspor maçının başlangıcındaki gibi oynayacağını sanmıyorum."

"LUYİNDAMA'NIN BİRAZ DAHA ZAMANA İHTİYACI VAR"

"Galatasaray önde oynayıp baskı kuracaksa Belhanda o oyunda iyi bir tercih olur. Bunu oynayamazsan orada Ndiaye daha mantıklı olur. Fernando ve Donk’un önünde Ndiaye daha mantıklı mı acaba? Luyindama’nın da performansı önemli. Benfica’da hareketli bir hücum ikilisi var. 2 stoper ve 2 hücum oyuncusu olarak karşı karşıya kalmamaları lazım. Luyindama’nın biraz daha zamana ihtiyacı var."

"DEMİRÖREN, TFF BAŞKANLIĞI'NI BIRAKACAKTIR"

"Bahis ihalesinden sonra Yıldırım Demirören de TFF Başkanlığı’nı bırakacaktır. Yeni gelen kişi de uluslararası MHK Başkanı bulmalı. Bir süre için ekibiyle gelsinler, eğitsinler. Bir ekol oturtsunlar. Hamit Altıntop gibi hayatı futbol olan TFF'nin başında olması gerekir. Adam, Real Madrid’de oynamış. Başka isimler de var tabi. Ligi yönetmek, gönüllü yapılacak bir iş değil. Profesyonelce yapılacak bir iş olmalı."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER