Galatasaray'ın eski yöneticisinden flaş açıklama! "Fatih Terim'e yapılmış bir haksızlık var"

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Turgay Kıran, Radyospor’da yayınlanan "Spor Kazanı" programında sarı-kırmızılıların gündemine dair çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Galatasaray'ın eski yöneticisinden flaş açıklama! "Fatih Terim'e yapılmış bir haksızlık var"

Yönetimin, teknik direktör Fatih Terim’i yollamaya çalıştığını ifade eden Kıran, ”Mustafa Cengiz ve arkadaşları, ‘Biz bu işi yapamıyoruz’ diyerek kulübü seçime götürmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Turgay Kıran’ın açıklamaları şu şekilde:

"Falcao'nun Ankara'ya götürülmeme sebebini anlamadık"

Fatih Terim’i 30 senedir tanıyorum. Futbolculuğundan beri bilirim. Mustafa Cengiz’i 1-2 yıldır tanıyorum. Fatih Terim, görünmüş olduğu haliyle isyan etmiştir. Nedenini öğrenmeye çalıştık. Bir kere Falcao’nun Ankara’ya götürülmeme sebebini anlamadık.

"Fatih Terim'e yapılmış bir haksızlık var"

Başkan, Yusuf Günay ve Abdurrahim Albayrak bir emirle Falcao’yu başka bir organizasyona göndermiş. Fatih Terim buna içerlemiş. 1 gün sonra maç var, en önemli oyuncusu başka bir yerde. Galatasaray için bu durum yanlış. Burada Fatih Terim’e yapılan bir haksızlık var. Falcao gidince Galatasaray’ın da bir şey kazanması lazım. Öyle bir durum da yok.

"Terim, yöneticiler konuşmadığı için konuşmak zorunda kalıyor"

Fatih Terim teknik direktör. Dolayısıyla teknik konuları konuşması lazım demiştim. Ama Terim, yöneticiler ilgilenmediği için konuşmak zorunda kalıyor. Yöneticiler yıldızlarla poz veriyor. Gereken açıklamayı da Terim yapınca ceza alıyor. Terim, “Başkaları konuşsun” diyor. Yönetimde konuşması gereken kişiler var. Onlar konuşmalı.

"Yönetimin amacı Fatih Terim'i yollamak"

Amaç; Fatih Terim’i yollamak. Başka birini de monte etmek üzere emir almışlar. Bu emirlerin nereden geldiğini herkes biliyor. Tek başına mücadele eden bir Terim var. 6 maçı başarısız göstererek, herkesi ikna etmek ve Terim’i yollamak istiyorlar.

"Genel Kurul artık buna bir son vermeli"

Ben başka bir teknik adamın Terim’in yerine düşünüldüğünü düşünüyorum. Böyle okuyorum. Derbide mesela şenlik olurdu. Herhalde yönetimden yapılmayacak diye emir alındı. Bunlar rahatsızlık verici. Bunları açıklayamazlar. Galatasaray Genel Kurulu’nun artık buna bir son vermesi gerekir.

"Mustafa Cengiz ve arkadaşları Galatasaray'ı seçime götürmeli"

Bir başkan çıkıp konuşamıyor. Galatasaray’da büyük sıkıntılar var. Futboldaki başarıyla bazı sorunlar kapatılmıştı. Mustafa Cengiz ve arkadaşlarının, “Biz bu işi yapamıyoruz” diyerek Galatasaray’ı kongreye götürmesi gerekiyor. Futbolcular top bile oynamıyor. Ortada sıkıntılar var. Laf olsun diye oynuyorlar.

Turgay Kıran: "Perde arkasında olan her şey gün yüzüne çıkmalı"

Geçen sene de bu sıkıntılar vardı ama Terim’in üstün başarısı vardı ve rakiplerin hatası bizi şampiyon yaptı. Falcao için aylarca uğraşıyorsunuz, fotoğraflar çektiriyorsunuz sonra maçta oynatmıyorsunuz. Perde arkasında olan her şeyin gün yüzüne çıkması gerekiyor. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER