Galatasaray'ın gözdesi Banega gemileri yaktı!

Uzun süredir Galatasaray'ın gündeminde yer alan Arjantinli oyuncu Ever Banega, takımdaki orta saha oyuncu sayısının 5'e çıkmasıyla Sevilla'dan ayrılmaya karar verdi. Daha önce Banega ile prensip anlaşmasına varan sarı-kırmızılılar bir kez daha İspanya'ya gidecek.

Galatasaray'ın gözdesi Banega gemileri yaktı!

Galatasaray, Sevilla ile EverBanega'nın transferi için pazarlıklarını sürdürürken, transferde sürpriz bir gelişme yaşandı. 

Fernando, Joan Jordan ve Oliver Torres'in ardından İspanyol ekibi Guanghzou Evergrande kulübünden Gudelj'i de kadrosuna kattı. Böylelikle Sevilla'nın merkez orta sahasında 5 futbolcu oldu. Sevilla'nın bu şekilde Banega'nın gidişine izin verebileceği öğrenildi.

Ever Banega, takımdaki orta saha oyuncu sayısının 5'e çıkmasıyla Sevilla'dan ayrılmaya karar verdi.

Sevilla'nın art arda yaptığı orta saha takviyelerinin ardından Galatasaray'a gitmek istediğini dile getiren Banega'ya izin vermesi bekleniyor. Sarı-kırmızılıların kadrosuna katmak istediği Arjantinli futbolcuya Arap kulüplerinden de talip olduğu belirtildi. İspanyol basınında yer alan haberlere göre; Sevilla orta sahaya transfer yapsa da Banega'yı gelecek sezon planları içerisinde görüyor.

Buna rağmen Galatasaray'ın oyuncuya cazip bir teklif yaptığı belirtildi. Eldesmarque'de yer alan habere göre; sarı-kırmızılılar dışında bir Arap kulübü de Arjantinli futbolcuya talip oldu. Sevilla, cazip bir teklif gelmesi halinde transfere onay vermeyi düşünse de tekliflere olumlu bakmıyor. (Yeni Şafak)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER