Galatasaray'ın gözdesi için flaş açıklama! "1 milyon Euro'yu veren alır"

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da 34 maçta görev alan ve sergilediği performansla transferin gözdesi olan Mehmet Özcan hakkında resmi transfer açıklaması geldi.

Galatasaray'ın gözdesi için flaş açıklama! "1 milyon Euro'yu veren alır"

Mehmet Özcan'ın menajeri Cemal Taşlı futbolcunun transfer süreciyle ilgili Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

Cemal Taşlı şu ifadeleri kullandı:

Karambeu da açıkladı!

Mehmet Özcan ile Türkiye'nin ve Avrupa'nın saygın takımları ilgileniyor. Galatasaray'ın da Beşiktaş'ın da Mehmet Özcan’a olan ilgisi devam ediyor. Olympiakos Sportif Direktörü Karambeu, 'Mehmet Özcan'la ilgileniyoruz' diye açıklama yaptı. Fransa'ın Strasbourg ve Saint-Étienne kulüpleri birkaç gün önce benden son durum hakkında bilgi isteyip, fiyat sordular. Sevilla’nın ilgisi de devam ediyor.

Eskişehirspor 1 milyon Euro istiyor

Eskişehirspor ekonomik anlamda zor günlerden geçiyor. 3 milyon Euro olarak belirlenen miktar 1 milyon Euro'ya kadar düşmüş durumda. Ancak Eskişehirspor’un bu rakamdan aşağı ineceğini düşünmüyorum. 1 milyon Euro'yu veren Mehmet'i alır. Bu gelişmenin ardından takipteki kulüplerin ilgililerinin daha da arttığını söyleyebilirim. Olympiakos henüz resmi bir teklif vermedi. Yunan kulübünün düşündüğü meblağ Eskişehirspor'un istediği meblağın altında bir miktardı. Başakşehir eşleşmesinden galip çıkarlarsa tekrar görüşülecektir diye düşünüyorum.

Sevilla devrede

Sevilla'nın Mehmet Özcan ile ilgilendiği bir gerçek. Bu konuda ki sıkıntı şu; İspanyol kulübü Mehmet'i alıp hangi kulübe kiralık olarak verecek. Bizim içimize sinmeyen konu bu. Mehmet Özcan'ın da gelişimini düşünmek zorundayız.

'Benim böyle bir söylemim olmadı'

Mehmet Özcan'ın Galatasaray'a daha yakın olduğunu dair bir demecimin olduğuna dair haberler yapılmış. Benim böyle bir söylemim olmadı. Benim bu konuları konuştuğum basında çok az kişi var. Konuştuğum ve bilgi verdiğim kişilerin en başında sen geliyorsun. Beşiktaş bu transferden vazgeçmiş değil. Beşiktaş ve Eskişehirspor yönetimleri iki kez görüştüler. Önümüzdeki günlerde bu işi bitirmek için tekrar görüşebilirler.

'Mehmet, Eskişehirspor'da kalacakmış gibi çalışmalarına devam ediyor'

20 yaşında bir oyuncunun transferinden bahsediyoruz. Bu haberler ve transfer talepleri onu mutlu ediyor. Kendisi böyle bir dönemi yaşayacağını düşündüğü için kendisini çok iyi hazırlamıştı. Mehmet, Eskişehirspor'da kalacakmış gibi çalışmalarına ve antrenmanlarına devam ediyor. Transferine de mental olarak hazır durumda.

'Eskişehirspor'a para kazandırmadan gitmem'

Mehmet Özcan'ın bana söylemiş olduğu bir cümle var. 'Ben Adana'da doğdum ama beni ben yapan Eskişehirspor'dur. Ben Eskişehirspor'a para kazandırmadan ayrılırsam içim rahat olmaz. Bu kulübe vefa borcumu ödemeden ayrılmam' Mehmet'in düşüncesi böyle. Bu bile onun ne kadar karakterli bir futbolcu olduğunu gösterir.

'Bunu asla yapmayı düşünmedik'

Oyuncuların kulüpten ödeme almakta problem yaşadıkları bilinen bir gerçek. Eğer biz burada arka kapıdan dolaşmaya kalkıp TFF’ye alacaklarımızı alamıyoruz diye başvursaydık, Eskişehirspor'da ödeme yapmasaydı biz serbest bir şekilde istediğimiz takıma giderdik. Ama biz bunu asla yapmayı düşünmedik. Bizim ahlakımızda böyle bir şey yok. İlk günden beri aynı düşünce içerisindeyiz. Biz bu transfer gerçekleştiği zaman hem alan kulübün, hem Eskişehirspor'un hem de Mehmet Özcan'ın mutlu olmasını istiyoruz.

'Eskişehirspor'un bonservis bedeline çok ihtiyacı var'

Eskişehirspor'un Mehmet Özcan'dan gelecek bonservis bedeline çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kulübün ekonomik problemleri zaten biliniyor. Bu parayı aldıkları zaman FIFA dosyalarından tutunda kulüp personeline kadar ödeme yapacaktır. Siyah Kırmızılılar ikinci satıştan pay hakkı da istiyor. Mehmet Özcan hangi kulübe giderse gitsin yüzde 20 gibi bir pay talep edecekler. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER