Galatasaray'ın gözü Elon Musk'ta! Tesla için 2.5 milyon dolar...

Galatasaray Haberleri |Galatasaray yönetimi Tesla ile hem stat için çalışma yapıyor, hem de ileride sponsorluk anlaşması ihtimali için zemin hazırlıyor.

Galatasaray'ın gözü Elon Musk'ta! Tesla için 2.5 milyon dolar...

Galatasaray yönetimi Ali Sami Yen'in çatısını kapatamadı. Ancak stadın üzerine güneş panelleri yerleştirme konusunda son aşamaya geldi.

Gelen bilgilere göre sarı-kırmızılı yönetim stadın çatısına yerleştirmeyi düşündüğü panellerin ABD'li Tesla firması tarafından yapılacağı öğrenildi. İki taraf arasındaki görüşmelerde son aşamaya gelindiği, 2.5 milyon dolarlık teminat mektubunun hazırlanması durumunda solar panel inşaasının hemen başlayacağı bildirildi.

Bu sayede Galatasaray yönetimi her ay neredeyse 2-3 milyon TL’yi bulan mor ışıklardan kurtulacak. Bu mor ışıklar stadın zeminindeki çimleri daha sağlıklı tutmak amacıyla kullanılıyordu.

Dünyanın en zengin adamlarından birisi olan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Solar Sistemleri, Galatasaray ile ilk kez bu operasyonu gerçekleştirecek. Sarı-kırmızılı yönetimin Tesla’yı seçmesinin amaçlarından birisinin ise önümüzdeki dönemde firmanın kulübe sponsor olma ihtimali olduğu belirtildi. (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER