"Galatasaray'ın haklı isyanına karşı topluca hareket eden herkes şimdi..."

Galatasaray'ın etkin isimlerinden, eski Sportif AŞ yönetim kurulu üyesi Burak Elmas, Radyospor'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray'ın haklı isyanına karşı topluca hareket eden herkes şimdi..."

Elmas, "Galatasaray'ı yalnızlaştırmaya çalışıyorlardı. Şimdi neden isyan ediyorlar?" dedi.

"BİZ HAKLI OLARAK İSYAN EDERKEN, GALATASARAY'I YALNIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞTILAR"

Elmas, "Ümit Öztürk kötü yönetim gösterdi, kritik hatalar yaptı. Bu hakemler bu hataları bütün sezon yaptılar. Galatasaray'a karşı hata yaptıklarında biz buna isyan ettik. Diğer kulüpler ise TFF ve MHK'yı korudukları iddiasıyla Galatasaray'a karşı bildiri yayımladılar. Şimdi isyan ediyorlar. Sorun kendi başlarına geldiği zaman reaksiyon gösteriyorlar. Halbuki sorun Türk hakemliğiyle ilgili bir sorun. Galatasaray'ın haklı isyanına karşı topluca hareket eden herkes, şimdi ortaya çıkıp Trabzonspor aleyhine, Galatasaray lehine yapılan hatalardan bahsediyor. Tabii ki Galatasaray'ın geçen sezon şampiyon olması, devre arası iyi transferler yapması. Fatih Terim'in takımında başında olması ve Galatasaray'ın şampiyonluğun en güçlü adayı olması bunda etken. Şu anda Türk futbolu yönetilmiyor. Türk futbolunun bireyleri de en az yönetemeyenler kadar hatalı... hem hiçbir şey söylemiyorlar hem de seçimlerde gerekeni yapmıyorlar. Ellerini kim nereye işaret ederse oraya kaldırıyorlar. Keşke Kulüpler Birliği, Galatasaray'ı hedef almak yerine, Türk futbolunu nasıl kurtarırız şeklinde bir toplantı düzenleseydi. Bunun yerine Galatasaray'ı yalnızlaştırmayı tercih ettiler. Bu durum bazı kulüplere ders olsun. Onlar bu kötü gidişata katkıda bulundular" dedi.

"MONİTÖRDEN İZLERKEN BİLE DOĞRU KARAR VEREMİYORLAR"

Burak Elmas, "Bunları VAR sisteminin geldiği bir dönemde konuşuyoruz. Bizim hakemler Video Yardımcı Hakem Sistemi'nin bile kullanmayı beceremedi. Monitörden baktıkları pozisyonlarda bile doğruyu göremiyorlar. Kötü niyetli değiller belki, ama yetersizler. Bunların yetiştirilmesi en az 3-5 seneyi alır. Çoğu hakem futbolu da anlamıyor. Oyunun devamlılığını sağlayamıyorlar" diye konuştu.

"TAKIMI ÇOK BEĞENDİM, BENFICA MAÇINDA ÇOK UMUTLUYUM"

Trabzonspor maçında Galatasaray'ı çok beğendim. İki tane çok yetenekli stoperin gelmesi, forvette doğru yerlere koşular yapan bir oyuncunun olması orta saha ve bekleri çok rahatlatmış, onların hücuma katılımı da artıyor. Dolayısıyla Benfica maçından çok umutluyum. Burada tek handikap, yeni stoper ve forvetlerimizin az maç yapmış olmaları. Benfica maçında iyi sonuç alacağımıza inanıyorum. Orada turu geçeriz. Sonraki maçlarda çok daha iyi oynayan bir Galatasaray takımı olur. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER