Galatasaray'ın kritik transfer gündemi! Diagne, Fernando, Banega ve gidecekler...

Galatasaray'da şu ana kadar transfer operasyonu başarılı geçti, ancak yine de çözüm bekleyen sorunlar var...

Galatasaray'ın kritik transfer gündemi! Diagne, Fernando, Banega ve gidecekler...

Bir yandan sezon açılışına hazırlanırken, diğer taraftan toplantı üstüne toplantı yapan Fatih hoca ve ekibinin ana gündeminde 3 kritik madde vardı. İşte o konular... 

Galatasaray’da gündem yoğun... Sarı-Kırmızılılar şu ana kadar başarılı bir transfer operasyonuna imza attı. Ancak hâlâ çözülmesi gereken yığınla sorun var. Fatih hoca ve ekibi işte bu konular üzerine kafa yorarken, toplantı üstüne toplantı gerçekleşiyor. 

Yönetimde seferberlik

İlk kritik konu, Diagne meselesi. Transferinden 15 milyon Euro beklenirken, “Gitmiyorum” açıklaması yapan Mbaye Diagne’yi ikna etmek için yönetimde seferberlik ilan edildi.  Senegalli forvetin durumu, Galatasaray’ın golcü rotasını da belirleyecek. Listedeki birçok isimle yapılan görüşmeler, Diagne’nin kararsızlığı sebebiyle son aşamaya getirilemiyor. 

Fernando anlaşabilirse

Bir diğer konu Banega transferi. Galatasaray cephesi oyuncuyla anlaşma sağlamış durumda. Ancak Sevilla kulübüyle bonservis ve ödeme planı konusunda pürüzler giderilemedi. Bu transferde Fernando’nun takasta kullanılması seçenekler arasında.  Brezilyalı futbolcu, İspanyol kulübüyle görüşüyor. Mutabakat sağlanırsa, Galatasaray daha uygun bir bonservis artı Fernando’yu vererek Banega’yı renklerine bağlayacak. 

Rotayı onlar çizecek

Takviye çalışmaları sürerken, diğer taraftan satışı gündemde olan isimlerin durumu da masaya yatırıldı. Özellikle İtalyan kulüplerinden ciddi teklifler alan Marcao, Brezilya kulüpleriyle görüşen Mariano, Arap kulüplerinin ilgilendiği Belhanda ve Linnes’e gelen teklifler, tüm detaylarıyla inceleniyor.

Bonservis bedellerinin beklenen düzeye gelmesi halinde bu oyuncuların satılması da olasılıklar arasında. (Fanatik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER