Galatasaray'ın Mostafa Mohamed transferini menajerler mi karıştırdı?

Galatasaray transfer haberi... Galatasaray ve Saint-Etienne, Mostafa Mohamed'i transfer etmek istiyor. Cim Bom, Mısırlı forvet için çalışmaları sürdürürken yetkisiz menajer krizi yaşanıyor.

Galatasaray'ın Mostafa Mohamed transferini menajerler mi karıştırdı?

Galatasaray'ın transfer etmek için çaba gösterdiği Mostafa Mohamed transferi kelimenin tam manasıyla kördüğüm oldu. Saint Etienne'nin de talip olduğu oyuncu için araya giren menajerler transferi karıştırdı. Ajansspor'dan Salim Manav ve Burhan Can Terzi'nin haberine göre; Galatasaray, Mostafa Mohamed için Zamalek'e 500 bin dolar kiralama bedeli, 3,5 milyon dolar satın alma opsiyonlu teklif yaptı. Aslan, bu teklifine sıcak bakmayan Mısır temsilcisine gün içinde yeni bir teklif daha yaptı. 

Toplantıdan sonuç çıkmadı

Adeta yılan hikayesine dönen transferde çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kasasını sıcak parayla doldurmak isteyen Zamalek Kulübü, Türkiye saati ile 22.30 itibariyle oyuncunun haklarına sahip olan temsilcisiyle yaklaşık 3 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. 

Golcü oyuncunun haklarına sahip menajeri toplantıya çağıran Mısırlılar, St. Etienne Kulübü'ne genç oyuncuyu satmak istemediklerini söyledi. Fransızlara sırt çeviren Zamalek yöneticileri Galatasaray yönetimiyle de anlaşamadı. Sonuç olarak iş yarına kaldı.

Menajer problemi

Ancak transfer görüşmeleri sırasında ortaya menajer sorunu çıktı. Sarı-kırmızılılar Mohamed'in tüm haklarının bulunduğu menajerle değil başka bir yabancı ve yerli menajerler üzerinde transferi sonuçlandırmak istedi. Oyuncunun temsil haklarını elinde bulunduran menajer kesinlikle bu şartlarda bu transferin gerçekleşmeyeceğini bildirdi. Oyuncunun temsilci, Galatasaray yönetiminden haber bekliyor. Öte yandan Mostafa Mohamed de Galatasaray yönetiminin yetkilendirdiği menajerlere asla para kazandırmak istediğini taraflara iletti. Galatasaray yönetimi ise Mostafa Mohamed’in kendi temsilciyle değil, iki farklı menajer üzerinden transferi sonuçlandırma hedefini sürdürüyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde farklı bir politika izlenmesi de muhtemel seçenekler arasında.

Alan Carvalho transferi gibi

Mostafa Mohamed'in durumu 2019 Ocak ayında transfer edilemeyen Alan Carvalho'nun durumunu hatırlattı. Guangzhou Evergrande'nin Brezilyalı santrforu Alan Carvalho, geçen ara transfer döneminde Galatasaray'ın gündemini uzun bir süre meşgul etmişti. Galatasaray 2 Başkanı Abdurrahim Albayrak, hem Alan hem de kulübüyle anlaştıklarını söylese de yetkisiz menajerlen nedeniyle transfer gerçekleşmemişti. 

Zamalek Kulübü ise tamamen kazanacakları parayla ilgileniyor. Fransız ekibi Saint-Étienne'in Mostafa Mohamed için Zamalek'e yaptığı teklif ise 2 milyon dolar peşin, 3 milyon dolar sezon sonu olmak üzere 5 milyon dolar.  Fransız gazeteci Manu Lonjon, Zamalak ve Saint Etienne'nin Mostafa Mohamed'in transferi için anlaştığını iddia etti.

Oyuncu isyan etti

Pazanlıklar sürerken Mohamed, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Golcü futbolcu yaptığı paylaşımda, "Benim hakkımda söylenenler doğru değil. Neden bazı insanlar, benim hayallerimin önünde duruyor bilmiyorum, özellikle de Zamalek kulübünün istediği bütün şartlar karşılanmışken?" ifadelerini kullandı. Mostafa Mohamed'in bu paylaşımı Mısır kulübü Zamalek'e yapılan bir isyan olarak yorumlandı. (Fanatik)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet özçelik
Mehmet özçelik - 2 yıl Önce

Bence fenerbahçe irfan canın kafasını karıştırmasın zaten irfan bir an evvel diyor galatasaray yi istiyor bir sözüm daha var oda emre belözoğlu na emre sen yıllardır galatasarayin ekmeğini yedin niye galatasarayin transferini bozuyorsun yazıklar olsun sana

SIRADAKİ HABER