"Galatasaray'ın oyunun temposunu saha içinde dengeleyecek bir oyun aklına ihtiyacı var"

Fotomaç Gazetesi yazarlarından Reha Kapsal, Galatasaray'ın Gaziantep'i deplasmanda 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı.

"Galatasaray'ın oyunun temposunu saha içinde dengeleyecek bir oyun aklına ihtiyacı var"

Reha Kapsal'ın değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"ONYEKURU VE KEREM DEĞİŞİKLİKLERİ..."

İkinci yarı Fatih Terim doğru oyuncu değişiklikleri ile daha fazla alan bulacağını düşünerek Onyekuru ve Kerem değişikliği yaptı. Galatasaray hem hızlı hem savunma arkasına sarkan bu oyuncularla pozisyon üretmeyi düşündü. Onyekuru savunma arkasına koşu yapan, pozisyon alabilen akıllı bir oyuncu. Transferinden sonra daha ilk çıktığı maçta farkını ortaya koydu. Galatasaray 1-0 öndeyken 2-0 öndeyken geriye yaslandı. Özelikle 1-0 öndeyken pozisyon da verdi. Rakibin kullandığı duran toplarda yerleşimi daha doğru yapmalılar.

"ATANIYLA TUTANIYLA YENDİ"

Galatasaray kendi kazandığı serbest vuruşları ise etkili kullanamadığı gibi bir de rakip için hızlı hücum geçişleri verdi. Oyunun ilk yarı ve ikinci yarı bölümünde saha içinde gelgit yaşadılar, skoru aldıkları zaman da bu net şekilde göründü. Oyunun temposunu yükseltip düşürecek saha içinde oyun aklına ihtiyacı var sarı-kırmızılıların. Galatasaray, 17 maçtır kendi evinde yenilmeyen G.Antep'i atanıyla tutanıyla yani Muslera ve Onyekuru 'ikili'sinin performansıyla yenip, 3 puanla zor deplasmandan ayrılmasını bildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER