Galatasaray'ın savunması hazır! ''Sakat arazi verildi''

Emlak Konut’un 260 milyon TL’yi faiziyle geri almak için hamle yapması durumunda Galatasaray’ın buna hazırlıklı olduğu bildirildi.

Galatasaray'ın savunması hazır! ''Sakat arazi verildi''

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz öncelikle konunun mahkemeye gidilmeden çözülmesi için çaba gösterecek. Aksi taktirde hukuki savunma hazırlanacak. Bir süredir Emlak Konut’un fesih işlemi konusunda çalışma yaptığı için Galatasaray yönetimi de savunma hazırlıyordu. Sarı-kırmızılıların savunmasının merkezi Emlak Konut’un verdiği Kemerburgaz’daki arazinin üzerinde yer alan madencilik ruhsatlı arazinin sakat olduğu iddiası üzerine kurulacak.

Kemerburgaz'ın bitmesi şartnamede yer almıyor

Emlak Konut, Galatasaray’ın Riva ve Florya protokollerini fesih sürecini başlattı. Gelen bilgilere göre; yapılan protokolde sarı-kırmızılıların Florya’yı belli bir süre içerisinde teslim etmesi ön görülüyordu. Kemerburgaz’ın yapılması ise bir şart olarak Emlak Konut’un önüne konulmadı. Emlak Konut da sürenin geçmesi nedeniyle işlem başlattı. Emlak Konut ile yapılan sözleşme gereğince Galatasaray kendi tesislerini kendisi yapacaktı. Sürenin aşılması ve Florya’nın teslim edilemeyecek durumda olması nedeniyle fesih süreci başlatıldı.

Riva'da bir sorun görünmüyor

Galatasaray ile Emlak Konut arasında Florya-Kemerburgaz üzerinden tartışma yaşanırken Riva’da ise herhangi bir sorun yok. Riva’da Düşler Vadisi Projesini gerçekleştiren Yılmaz İnşaat’tan Hakan Yılmaz, kendileri ile Galatasaray arasındaki protokolün devam ettiğini ve inşaatı etkileyecek bir durum olmadığını açıkladı.  (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER