Galatasaray'ın transfer başarısının sırrı!..

Herkes Galatasaray’ın dünya yıldızlarını nasıl bedelsiz kadrosuna katma başarısı gösterdiğini merak ediyor… Mustafa Cengiz’in, Abdürrahim Albayrak’ın, Fatih Terim’in rollerini merak ediyor.

Galatasaray'ın transfer başarısının sırrı!..

* Galatasaray’ın büyüklüğü

Scout ekibin seçtiği, Terim’in onayladığı, yönetimin ise kapısını çaldığı oyuncuya, Türkiye Ligine geleceği değil, Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ın bir parçası olacağı anlatılıyor. Türkiye’de kazanılan kupalardan değil Avrupa’da elde edilen başarılardan bahsediliyor.

* Taraftarın coşkusu

Oyuncunun ikna edilmesi konusunda taraftarların yoğun presi futbolcuların kendisine olan güvenini yerine getiriyor. Zaman zaman futbolcunun “beni çok istiyorlar” deyip pazarlıkta bu durumu kullanmasına da yol açıyor.

* Türkiye’de yaşayacağı ortamın doğru anlatılması

Türkiye’nin yurt dışındaki imajını yıkmak biraz zaman alıyor ama doğru bir anlatım, Türkiye’de oynamış eski yıldızlar devreye sokuluyor. Sorun hallediliyor.

* Abdurrahim Albayrak’ın sempatikliği

Kulübün parası cebinden çıkıyormuş gibi harcadığı için dereyi geçene kadar herseyi yapıyor. Tüm sempatikliğini ve Galatasaraylılığını kullanıyor.

* Mustafa Cengiz’in sonuna kadar destek vermesi

Scout ekibi belirliyor, Terim onaylıyor, Albayrak koşturmaya başlıyor. Bu dönemde çıkan tüm sıkıntılarda Cengiz desteğini esirgemiyor. İşler sarpa sardığında da bile destek veriyor.

* Fatih Terim’in değerli hissettirmesi

… ve en önemlisi Terim’in istediği oyuncuyla yaptığı görüşmelerde seçtiği kelimeler. Oyuncuyu neden takımında istediğini en doğru şekilde anlatması. Son darbe oluyor. (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER