"Galatasaray'ın transfer planlamasındaki en büyük hatası buydu"

Fotomaç gazetesi yazarlarından Reha Kapsal, Gençlerbirliği - Galatasaray mücadelesini değerlendirdi.

"Galatasaray'ın transfer planlamasındaki en büyük hatası buydu"

Galatasaray'ın son zamanlarda bu kadar gayesiz, isteksiz, temposuz oyununu sanırım taraftarları da uzun zamandır görmemişti. Oyun hareketliliği, pas akışı ve bunun bağlantısı olarak da Gençlerbirliği savunma arkasını hiç geçemedi sarı-kırmızılılar. Bununla ilgili de hiçbir hücum organizasyonu olmayan bir görüntü çizdiler.

Galatasaray'ın hem ligde, hem de Şampiyonlar Ligi'nde hiçbir oyun planı yok. Hücum yapamıyor, gol pozisyonu üretemiyor. Saha içinde oyuna akıl da koyamıyor. Bunu da başta sağlayacak isim Fatih Terim... Galatasaray'ın enerjisi o kadar düşük ki; Fatih Terim, devre arası mutlaka herkesin bildiği gibi motive edici bir konuşma yapmıştır. Ona rağmen reaksiyon vermeyen saha içi görüntüsü vardı Galatasaraylı oyuncuların.

Sarı-kırmızılıların şu ana kadar oynadığı 9 resmi maçta Muslera'nın takımın en iyi oyuncusu olması da zaten çok şey anlatıyor.

Galatasaray'ın formsuzluğu, teknik heyet ve futbolcularda sezon başından bu yana devam ediyor. Bu kadar kötü olmayı başarmak da bir başarıdır! Galatasaray'da formsuzluk oyuncularda üst seviyede ve kimin oynadığı önemi değil. Hatta girenin çıkanın birbirinden farkı olmadığı, fark yaratamayacağı gerçeği de net bir şekilde görünüyor.

Bir takım, yıldız oyuncuları almak yerine takımın kurgusuna uygun olan doğru oyuncular almalı. Galatasaray'ın transfer planlamasındaki en büyük hatası buydu. Birbirini tamamlamayan oyuncuların alınmasının sıkıntısı net bir şekilde sahaya yansıyor.

PSG ile Gençlerbirliği maçı arasındaki fark da şuydu: Şampiyonlar Ligi maçında iyi mücadele vardı, iyi oyun yoktu. Bu karşılaşmada ikisi de yoktu.

Reha Kapsal / Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER