Galatasaray'ın yeni transfer için övgü dolu sözler! "Sezonun transferi olur"

Fanatik gazetesi yazarlarından Erman Özgür, Galatasaray'ın transfer gündemini değerlendirdi.

Galatasaray'ın yeni transfer için övgü dolu sözler! "Sezonun transferi olur"

Adem Büyük ve Babel ile hücum rotasyonu yapma rahatlığı, olası Banega transferi ile yüksek kalitenin keyfini çıkarmaya hazırlanan Galatasaray’da işler yolunda.

Fatih Terim’in elindeki oynama pratiği yüksek ve başarılı kadroya yapılan takviyelere bakınca Şampiyonlar Ligi ya da Süper Lig fark etmeksizin her alanda güvenebileceği oyuncular ile özellikle Avrupa’da geçtiğimiz sezonun acısını çıkarmak en önemli hedef.

Hemen her bölgenin birden fazla alternatifi var ancak en önemlisi Ryan Babel gibi kenar oynadığında adam eksiltmekte usta, santrfora attığınızda bitiriciliği ile üst düzey etki yaratan bir yıldızı transfer etmek oldu. Gözü kapalı güvenebileceğiniz Babel aynı zamanda her oyunun oyuncusu. Hızlı çıkışlarda iyi bir kontra oyuncusu olurken (ki bu yeteneği özellikle Şampiyonlar Ligi için önemli) kapanan takımları açmaya çalışırken anahtar oyuncu olabiliyor. Şut özelliği ile zaman zaman kötü giden bir maçın hikayesini anında değiştirebiliyor. Hem yaşı itibarı ile tecrübesi hem de istikrarlı bir oyuncu oluşu ile Fatih Terim’in yeni sezonda tahtaya ilk yazacağı isimlerden biri Babel olur. Bundan sonrası için Galatasaray kimi alırsa alsın sezonun transferini Babel’i alarak yaptı.

Erman Özgür / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER