"Galatasaray, kolay kolay bırakmayacaktır"

Teknik direktör İrfan Buz, Radyospor canlı yayınında sporun gündemine dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"Galatasaray, kolay kolay bırakmayacaktır"

İrfan Buz’un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"TFF'nin projesinin kulüpleri disipline edeceğini düşünüyorum"

Kulüplerimizde finansal anlamda sıkıntılar var. İstedikleri transferleri yapamıyorlar. Bir de devre arasında transfer yapmak kolay olmuyor. TFF’nin projesi kulüplerin rahatlamasını istiyor. Bu borçları silmek elbette söz konusu değil, yapılandırmaya gidilmesi gerekiyor. Kulüplerin elini taşın altına koyarak denetim altına girmesi gerekiyor. Diğer ülkelerde devletin futbola bu kadar yakın olmasına tanık olamıyoruz. Bu da bence Türkiye açısından bir şans. Doğru bir hamle olacağını ve kulüplerin de disipline edileceğini düşünüyorum. Kulüplerimiz ancak böyle kurtulabilir.

"Serdar Aziz Fenerbahçe için doğru bir hamle olur"

Bir büyük kulüpten başka bir kulübe geçişle alakalı sebepler var. Serdar Aziz ile Galatasaray devam etmedi. Fatih Terim açıklama yaptı. Serdar Aziz Türkiye’deki en önemli stoperlerde bence ilk 3’e girer. Fenerbahçe’nin transfer etmesi halinde doğru bir hamle yapacağını düşünüyorum. Karakterini de beğeniyorum. Yürekten oynayan bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

"Galatasaray da şampiyonluğu kolay kolay bırakmayacaktır"

Fenerbahçe’den ikinci yarıda beklentiler var. Bu yarışın içine giremese de farklı bir yüzle ligin ikinci yarısına çıkacak. Şampiyonluk yolunda en avantajlı görünen Başakşehir’dir. Çünkü istikrarlı ilerliyorlar. Robinho’nun da nokta transfer olduğunu düşünüyorum. Ama Galatasaray da şampiyonluğu kolay kolay bırakmayacaktır. Bence çetin bir ikinci yarı olacak. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 04:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER