Galatasaray, Konyaspor maçını IFAB'a götürüyor! Ajax-Feyenoord maçı...

Hüseyin Göçek ile VAR odasındaki Halis Özkahya arasında yaşanan konuşmaların açıklanmasını isteyen Galatasaray, Ajax-Feyenoord maçının örneğinden çıkarak IFAB'a gitme kararı aldı.

Galatasaray, Konyaspor maçını IFAB'a götürüyor! Ajax-Feyenoord maçı...

Atiker Konyaspor maçında Hüseyin Göçek ile VAR odasındaki Halis Özkahya arasında yaşanan konuşmaların açıklanmasını isteyen Galatasaray’a, TFF’den kötü haber geldi. TFF’nin bu konuşmaları açıklama yetkisinin olmadığı sarı-kırmızılı kulübe iletildi. Bunun üzerine Galatasaray yönetimi birkaç hafta önce Ajax-Feyenoord maçında hakem ile VAR odası arasındaki konuşmaların kamuoyuna açıklanmasıyla ilgili Hollanda Futbol Federasyonu’ndan bilgi aldı. Alınan bilgiler ışığında Galatasaray, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’na (IFAB) gitme kararı aldı. Sarı-kırmızılı yönetim IFAB’a giderek, hakemler arasındaki konuşmaların kamuoyu ile paylaşılmasını isteyecek.  

Özkahya ve Göçek'in savunmaları TFF'ye ulaştı

Bu arada TFF yönetimi adına Başkan Yıldırım Demirören’in MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’ndan istediği Hüsetin Göçek’le VAR odası arasında geçen görüşmelerle ilgili savunmalar hazırlandı. VAR odası adına savunmayı Halis Özkahya hazırlarken, “pozisyon derinlemesine incelendiği zaman Galatasaraylı oyuncunun hamle yapmakta geç kaldığı ve bu yüzden de hücum eden Konyasporlu oyuncunun dengesini bozarak düşürdüğü net olarak görülmektedir” notunu düştü. Hüseyin Göçek’e, “bizde penaltı olduğunu düşünüyoruz” dediğini savunmasına yazdı. Göçek ise raporunda, “VAR odasında pozisyonun incelenmesiyle ilgili bir uyarı gelmediği için kararımı savundum” açıklamasını savunmasına ekledi.  

Maçın gözlemcisi hatayı VAR odasında buldu

MHK bu sezondan itibaren hakemlere not ortalamasını kaldırdı… Maçın hakem gözlemcileri artık hakemlerin yönetimleriyle ilgili notlat yazıyorlar. G.Saray-Konyaspor maçının gözlemcisinin Göçek için olumsuz bir görüş bildirmediği, VAR uygulamasında bir aksaklık varsa bunun VAR odasından kaynaklandığını notuna düştü. Maçla ilgili MHK’nin cezalandırmayı Göçek’e değil Özkahya’ya yapacağı ise gelen bilgiler arasında.

Galatasaray yönetimi bu toplantıyı bekliyor

Galatasaray yönetimi TFF’nin bugün yapacağı yönetim kurulu toplantısına kilitlendi… Son günlerde konuşulduğu gibi eğer hakemler Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya aleyhine sert bir yaptırım çıkarsa ortalık biraz durulacak. Ama yönetim kurulu toplantısından iki hakeme yönelik savunma kararı çıkarsa daha da sertleşilecek. TFF’nin istifasının istendiği açıklamalar devam edecek. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 01:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER