''Galatasaray maçı için anahtar kelime...''

Gaziantep Futbol Kulübü ile bir yılı opsiyonlu iki buçuk yıllık sözleşme imzalayan Portekizli teknik direktör Ricardo Sa Pinto, kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Pinto, Galatasaray karşılaşmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

''Galatasaray maçı için anahtar kelime...''

Gaziantep'e geldiği için mutlu olduğunu dile getiren Pinto, takımı zamanla tanıyıp daha iyi işler yapacağını söyledi.

"GALATASARAY MAÇI İÇİN ANAHTAR KELİME; ONLARDAN DAHA İYİ OLMALIYIZ"

Pinto, Süper Lig'in 22'nci haftasında kendi sahalarında oynayacakları Galatasaray karşılaşmasıyla ilgili de maça iyi hazırlanacaklarını söyledi.

Galatasaray maçına konsantre olduklarını anlatan tecrübeli teknik adam, maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade ederek ''Şimdiye kadar takım ile ilgili yapılan transfer haberlerinin tamamı yanlış. Eğer bir transfer yaparsak ya da herhangi bir gelişme olursa zaten iletişimi biz sağlarız. Cuma günü oynayacağımız Galatasaray maçı gerçekten çok önemli. Büyük ve önemli bir maç olacak. Galatasaray gibi büyük bir kulübe karşı kesinlikle kazanmak istiyoruz. Kapasitemizin en üst seviyesinde olmamız gerekiyor. Onlardan da daha iyi olmamız gerekiyor. O maç için anahtar kelime; onlardan daha iyi olmak. Rakibimize çok saygı gösteriyoruz ama takım olarak terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz'' dedi.

"OYUNCULARI TANIDIKÇA ALTERNATİF TAKTİK OLUŞTURACAĞIM"

Gaziantep'in güzel ve büyük bir şehir olduğunu, her geçen gün de biraz daha alıştığını belirten tecrübeli teknik adam, burada her gün daha çok çalışıp başarılı olmak istediğini söyledi.

Takımdaki oyuncuları tanıdıkça alternatif bir taktik oluşturacağının altını çizen Pinto şöyle dedi:

''Takımın çok yoğun maç programı var. O yüzden fiziksel yorgunluk da vardı. Oyuncularımın hepsini yüzde yüz tanıyorum. Her maç, her antrenman onları daha çok tanıyacağım. Nasıl oyuncular nasıl karakterler olduğunu daha çok göreceğim. Onları tanımadığım için de gelecekleri ile ilgili şu an bir karar alamam. Benim oynadığım sistem 3-4-3, 4-3-3 gibi sistemler ama takımın şu an ki sistemi çok iyi. Bu sistemi şimdilik değiştirmemek gerektiğini düşünüyorum ama niyetim alternatif bir sistem oluşturmak. Bu sistemle de daha fazla hücum futbolu oynayabilmek.'' (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER