"Galatasaray maçını hatırlıyorum, çok çok korkmuştum, büyük dostum Terim'e karşı..."

Dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho, Cristiano Ronaldo ve Türk futboluyla ilgili beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray maçını hatırlıyorum, çok çok korkmuştum, büyük dostum Terim'e karşı..."

Mourinho: ''Şampiyonlar Ligi'nde Fatih Terim gibi çok sevdiğim bir dostuma, Galatasaray'a karşı oynamıştık. Turu biz geçmiştik ama çok korkmuştum.'' dedi.

İşte Cristiano Ronaldo sonrası Real Madrid'in durumuna yönelik Mourinho'nun değerlendirmesi:

"Cristiano Ronaldo, inanılmaz sayıda gol attı bu takım için. Tabii ki, herhangi bir oyuncunun Cristiano Ronaldo'nun yaptıklarını tekrarlaması kolay değil. Özellikle de çok özel anlarda ortaya çıkıp önemli maçlar kazandırdı. İstatistiklere tam hakim değilim ama Real Madrid ligi son 8-9 yılda 2 kez kazanabildi. Cristiano da oradaydı ve yine çok sayıda gol atıyordu. O nedenle sadece Cristiano'ya bağlayamayız her şeyi. Real Madrid'in elinde hala çok önemli oyuncular var. Mesela, Benzema mükemmel bir sezon geçiriyor. Kariyerinin en iyi yıllarından biri. Vinicius çok önemli bir çıkış yaptı. Çok genç bir oyuncusu, belki de tüm zamanların, son 10 yılın en iyi iki oyuncusundan biriyle kıyaslamak doğru değil."

MOURINHO'DAN TÜRK FUTBOLUNA ÖVGÜ: "TUTKU VE MÜCADELE"

"Yapabileceğim en büyük övgü Türk takımlarına ve Türkiye Süper Ligi'ne mücadele ve tutkudur. Avrupa'da değişik organizasyonlarda farklı Türk takımlarına karşı mücadele ettim. Her zaman çok mücadeleci takımları karşımda buldum. Futbolda en sevdiğim şeylerin başında tutku geliyor. Türkiye'de futbolda büyük bir tutkuyla oynanıyor. Taraftarlar futbola çok bağlı. Stadyumlarda inanılmaz atmosferler oluşuyor. Çok büyük dostum Fatih Terim'e karşı oynadım. Galatasaray - Real Madrid maçını hatırlıyorum. Sonuçta biz kazanmıştık ama çok çok korkmuştum. Çünkü, o tutku, o ruh bizim çok acı çekmemize yol açmıştı. Futbolda bu tür tutkuyu çok seviyorum ve Türk futbolu da bu açıdan inanılmaz."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER