Galatasaray mahkemeye gidecek mi? Başkan Cengiz açıkladı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "tarihi ibra şokunun" ardından basın toplantısında mahkeme kararı aldıklarını söyledi.

Galatasaray mahkemeye gidecek mi? Başkan Cengiz açıkladı!

Galatasaray Kulübünün yıllık olağan mali genel kurulunda, başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönem faaliyetleri mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi. Galatasaray'da "zorunlu seçim" kararı ile sonuçlanan mali genel kurulunun ardından başkan Mustafa Cengiz basın mensuplarının karşısına çıktı. Cengiz, hukuki olarak gerekli hamleleri yapacaklarını belirterek mahkemeye gideceklerini söyledi.

Cengiz, şampiyonluk yolunda bu tartışmaların hatalı olduğunu belirtirken, "Cumartesi günü kamuoyunda ve Galatasarayımızda çok tartışma yaratan bir genel kurulu tamamlamış bulunuyoruz. Başlangıcında huzur ve bütünlük içinde başlayan genel kurulumuzun aynı şekilde devam ederek bu tartışmalara mahal vermeyecek şekilde neticelenmesini arzu ederdik, fakat maalesef öyle olmadı. Yönetimimiz süresince mali anlamda genel kurul üyelerimizin de tasvip ettiği yadsınamayacak başarılara imza attık. Bu mali başarıların ardından yapılan idari reformların olduğuna hiç kuşku yoktur. Camiamız için çok önemli olan mali başarının sürdürülebilmesi için kritik öneme sahip şampiyonluklara yürüdüğümüz bu süreçte bu tartışmaların camiamıza vereceği muhtemel zararların bilinciyle tüm kamuoyuna iktidal çağrısı yapıyorum. Yarattığımız sinerjinin, bu doğrultuda yönlendirilmesini rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BİZ GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ, HUKUKİ MÜCADELEYİ VERECEĞİZ"

Genel kurulun kararını mahkemeye taşıyacaklarını söyleyen Mustafa Cengiz, "Bu bağlamda, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak ben, bana oy veren, vermeyen herkesin başkanımyım. Bu an itibariyla, Galatasaray'ın yüce menfaatletri ve Galatasaray'ın korunması adına gereken her şeyin yapılacağından camiamızın hiçbir endişesi olmasın. Her türlü önlem alınacaktır. Biz görevimizin başındayız. Son genel kurulda haksız ve tartışmalı kararlara karşı hukuki mücadelemize tüm alanlarda girişecek ve sürdüreceğiz. Tüm Galatasaraylılar müsterih olsun, emanetiniz emin ellerdedir" dedi.

"BİR ANLAMDA BU HAREKET DE İDARİ ANLAMDA İBRA EDİLMEDİ"

Galatasaray ile İstanbulspor'un U14 karşılaşmasında kaptan Beknaz Almazbekov'un 'haksız penaltı atışında' topu auta göndererek centilmenlik örneği sergilemesine de değinen idareci, "İdari olarak ibra edilmediğimiz idare bütünü içinde bu eğitim de var. İşte idari olarak da Galatasaray kültürü bu. Bir anlamda bu hareket de idari anlamda ibra edilmedi. Akademideki teknik heyetimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum, teşekkür ediyorum" dedi"İdari olarak ibra edilmediğimiz idare bütünü içinde bu eğitim de var. İşte idari olarak da Galatasaray kültürü bu. Bir anlamda bu hareket de idari anlamda ibra edilmedi. Akademideki teknik heyetimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum, teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER