Galatasaray, minik taraftarını buldu!

Galatasaray Yönetimi, okuluyla birlikte Fenerbahçe stadyum turuna giden ancak üstündeki Galatasaray kapşonlusu ters çevrilen minik taraftarını buldu. Medipol Başakşehir maçında takımla birlikte olacak.

Galatasaray, minik taraftarını buldu!

Galatasaray, 'Minik Aslan'ı buldu ve Başakşehir maçında ağırlayacağını açıkladı.

İddialara göre, okul grubuyla birlikte Fenerbahçe Stadyum turuna giden minik bir Galatasaraylı taraftarın üzerindeki kapşonlusunun ters çevrilmesi istendi. Fotoğrafları gören Galatasaraylı taraftarlar buna büyük tepki gösterdi.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, "Küçük Aslan Duhan Emir'e ve ailesine ulaştık. Pazar günü şampiyonluk maçımızda ağırlayacağız. Seremonide olacak ve takımımızla, başkanımızla buluşacak!" açıklamasını yaptı.

FENERBAHÇE: "KULÜBÜMÜZLE BİR İLGİSİ YOKTUR"

Fenerbahçe, konunun sosyal medyada yayılması sonrası resmi hesaptan bir açıklama yaptı.

İşte Fenerbahçe'nin açıklaması:

"Bugün sosyal medyada oluşturulmaya çalışılan suni gündem üzerine bir bilgilendirme yapma gerekliliği doğmuştur.

Kulübümüz tarafından gerçekleştirilen stat ve müze turuna katılan bir çocuğumuzun fotoğrafı üzerinden yanlış bir algı yaratılmaktadır. Uzun süredir gerçekleştirdiğimiz stat ve müze turlarında birçok takım taraftarları çocuğumuz rahatlıkla ve mutlulukta geziye katılmakta, Fenerbahçemiz ile tanışmakta, tarihimizle buluşturulmaktadır. Bugüne kadar stadımızı gezen binlerce çocuğumuz hiçbir engel ve sorunla karşılaşmadan stadımızdan mutlulukla ayrılmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, hangi takımı tutarsa tutsun, tüm çocuklarımız bizim çok özel ve önemlidir; çocukların yer aldığı her konu ve organizasyon da en hassas noktamızdır. Bu noktada Galatasaraylı çocuğumuzun yaşadığı söylenen 'kıyafetini ters giydirme' konusunun kulübümüz ile kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Ancak söz konusu turlarda bu tip olayların bir daha yaşanmaması için kulübümüz dışında turlarda görev alan üçüncü parti yetkili ve ilgililere de gerekli uyarılar yapılacaktır.

Kapılarımız hangi takımın taraftarı olduklarından bağımsız olarak tüm miniklerimize her zaman sonuna kadar açıktır."

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER