"Galatasaray onunla mükemmel bir hücum takımı olur"

Afrika futbolu ve Afrikalı futbolcuları çok iyi tanıyan teknik direktör Muhsin Ertuğral, Galatasaray'ın yeni transferi Jean Michael Seri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Galatasaray onunla mükemmel bir hücum takımı olur"

Muhsin Ertuğral şöyle konuştu:

"PAS YÜZDESİ ÇOK YÜKSEK, GALATASARAY ONUNLA HARİKA BİR HÜCUM TAKIMI OLUR"

"Roma onunla görüştü ancak anlaşamadı. Milan'ın da ilgisi vardı. Ayrıca Liepzig ve Crystal Palace da onu çok istiyordu. Seri, son noktada Galatasaray'a gelmeye karar verdi. Uçağa bindi. Zaten kendisi de bu konuda bir tweet attı. Kiralık olarak Galatasaray'a gelecek. Pas yüzdesi çok yüksek bir oyuncu. Geçen sezon Fulham'da kendini tam olarak gösteremedi ama Galatasaray'da çok etkili olur. Topu kullanma üstünlüğü var. 8 numara pozisyonunda oynuyor olması çok büyük avantaj." 

"FATİH HOCA ONU ÖZELLİKLE İSTEDİ"

"Orta sahada önde topla buluşuyor; 50-60 top aldıysa bunların yüzde 80'inin doğru pas olarak kullanıyor. Bu mükemmel bir istatistik. Yanında onu anlayan oyuncular olursa, Galatasaray mükemmel bir hücum takımı olur. Fatih hoca topa daha çok sahip olan bir takım oluşturmak için onun transferini özellikle istedi." 

"BANA GÖRE ÇOK İSABERLİ BİR TRANSFER OLDU"

"Adam kovalama ve top kapma konusunda çok başarılı olduğunu söyleyemem. Bu nedenle Belhanda ile birlikte oynar mı; uyumlu olur mu (?) koca bir soru işareti. Ama bana göre çok isabetli bir transfer oldu." (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER