Galatasaray rest çekti, MHK randevusunu aldı!

Fenerbahçe'nin derbi öncesi TFF ile görüştüğünü duyan Galatasaray yönetimi, "Biz de MHK ile görüşeceğiz" diyerek Hüsnü Güreli'ye rest çekti.

Galatasaray rest çekti, MHK randevusunu aldı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve iki yönetici, derbideki hakem kararlarıyla ilgili önceki gün, Merkez Hakem Kurulunun yeni yuvası olan Beylerbeyi'ne âdeta baskın yapmıştı. Bu sürpriz hareketin perde arkasında da Fenerbahçe'nin olduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yönetici arkadaşlarının dev maç öncesinde 3 Nisan Çarşamba günü, Riva'ya giderek Federasyon Başkanı Hüsnü Güreli ile üç saati aşan bir görüşme yaptı. Sarı-lacivertliler, Güreli ile yaptığı görüşmede TFF ve kurullarıyla ilgili sıkıntılarını paylaşarak taleplerini iletti.

Kerhen randevu

Ali Koç'un derbi öncesi Riva'yı ziyaret etmesinden haberdar olan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, Hüsnü Güreli'yle telefonla görüşerek rest çektiği öğrenildi. Cengiz'in "Siz derbiden sadece 10 gün önce Riva'da Fenerbahçe'yi ağırlıyorsunuz. Tam üç saat boyunca her türlü talep ve şikâyetlerini dinliyorsunuz. O zaman biz de Merkez Hakem Kurulu (MHK) ile baş başa her şeyi konuşacağız. Bize randevu vereceksiniz" dediği belirtildi. Zor durumda kalan Futbol Federasyonu, Galatasaray'ın MHK ile görüşmesine pek istemese de izin vermek zorunda kaldı.

Şimdi sıra Başakşehir'de!

Galatasaray'ın MHK'yı ziyaret etmesinin ardından lig lideri Başakşehir de kurulla bir görüşme yapacak. Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, "Başkanımız, asbaşkanlarımız ve CEO'muz yarın (bugün) 14.30'da MHK Başkanı ve kurul üyelerine bir ziyaret gerçekleştireceklerdir" denildi. (Türkiye Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER